Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Kobry a užovky: Co mají společného s Mostem a co dalšího jste možná nevěděli

Zdroj: instagram
+ Dalších 17 fotografií
Filmové zajímavosti
Kobry a užovky mají se seriálem Most společnou jednu zásadní věc. Režii obou těchto počinů měl na starosti Jan Prušinovský. Film Kobry a užovky obsahuje několik zajímavostí, které jste při sledování jistě nepostřehli. A pokud ano, alespoň si je s námi připomenete.

Režisér Jan Prušinovský má velmi charakteristický a osobitý styl, od kterého se pak odvíjejí jeho díla. Nejnovějším hitem je seriál Most!

Prušinovského film Kobry a užovky jistě také stojí za zhlédnutí. Příběh pojednává o dvou velmi rozdílných bratrech. Film získal cenu Český lev v kategorii nejlepší film. Hlavní postavy ztvárnili skuteční bratři Matěj a Kryštof Hádkovi a byla to jejich první role, při které měli možnost zahrát si bratry.

Věděli jste, že snímek se původně natáčel v Bludově na Šumpersku, ale Prušinovský jej přesunul do autentických lokací Středočeského kraje? Režisér se tak rozhodl, protože podle jeho názoru je tato část republiky nejvíce zdevastovaná. Prušinovský si také myslí, že ve středních Čechách je spousta skladišť, autobazarů a chudých měst, které bojují s hernami, zastavárnami a pervitinem. Natáčení probíhalo zejména v Kralupech, Velvarech a v Kladně a zabralo dohromady 29 dní, což je velmi krátká doba pro natočení celého filmu.

Za zmínku také stojí, že během filmu máme možnost vidět ukázky televizních pořadů jako například AZ-kvíz nebo Zdivočelá země. Další zajímavostí je viditelnost plakátů z různých filmů v druhé polovině dramatu. Když se Kobra v podání Kryštofa Hádka prochází, v pozadí za ním je vidět plakát například z filmů Doupě (2014) nebo Captain America: Návrat prvního Avengera (2014).

A poslední drobná zajímavost: co vlastně byl ten ztopořený kobří penis? Ve skutečnosti to byla jen ponožka s molitanem.

Související články

Další články