Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Říkají mu Kobra. Kde se vzal Zdeněk Ondrášek, který dal vítězný gól favorizované Anglii

Říkají mu Kobra. Kde se vzal Zdeněk Ondrášek, který dal vítězný gól favorizované Anglii
Zdroj: Instagram
+ Další 4 fotografie
fotbal
Kdo je Zdeněk Ondrášek, který gólem na 2:1 sestřelil favorizovaný tým Anglie? Faktem je, že laické veřejnosti jeho jméno moc neříká. Jenže nyní se zdá, že Česká republika mohla v USA najít klíčového hráče. Ondrášek si na živobytí vydělává v Dallasu. Nyní ukázal, proč nosí přezdívku Kobra.

Zbývalo pět minut do konce kvalifikačního utkání. Češi drželi s favoritem remízu 1:1 a dokonce byli o chlup lepší. Lukáš Masopust se protáhl do pokutového území a našel volného Ondráška. Ten si ještě před přihrávkou odskočil od obránce a rázem byl sám před gólmanem soupeře.

Ondrášek nezazmatkoval a ukázal, jak fotbal může být jednoduchý. Vystřelil po levé ruce Pickforda a trefil místo u tyče. Ondrášek zařídil vítězství nad kvalitním soupeřem a tým trenéra Šilhavého rázem reálně pomýšlí o účasti na závěrečném turnaji.

Navíc si čeští hráči dokázali, že když mají den, nemusí se bát ani silných soupeřů. Celý tým předváděl fyzicky náročný fotbal. První svou šanci ještě Ondrášek promrhal. Pět minut před koncem základní doby ale kluk z jihočeské vesnice Kadov udeřil jako had.

Ondrášek navíc zažívá premiéru v reprezentaci. Sestřelit Anglii? To je premiéra z říše snů. Ondrášek hraje MLS za Dallas a velmi se mu daří. Je dobře, že si na něj Jaroslav Šilhavý vzpomněl.

Muž s výrazným tetováním a ostrým pohledem má za sebou divokou minulost. Kdyby si nedal fotbalovou zastávku v Norsku, asi by to s ním v Česku nedopadlo dobře. Neměl dobrou životasprávu a navíc propadl hazardu. "Kdybych zůstal v Čechách, jako fotbalista jsem asi už moc dlouho nevydržel. Doma jsem nebral velké peníze a těžko se z toho dalo dostat. Vedení Dynama se mi snažilo pomoci, jenže já je bohužel někdy zklamal. Nebyl jsem alkoholik, ale kouřil jsem a k tomu občas hraní. Zabíjelo mě to. Nemůžete hrát fotbal, když jdete na hřiště a přemýšlíte, komu co vrátit a komu nevrátit. Kdyby to takhle dál pokračovalo, dal bych svojí kariéře půl roku," svěřil útočník kdysi pro web Sport.cz.

V Dallasu ho momentálně hlídá polská přítelkyně Daria. I díky ní se riskující hráč zklidnil. Dnes Ondrášek jde po hlavě jen do soubojů s obránci.

"Nejsem Ronaldo ani Messi, jsem bojovník. Bojuji za svůj klub a teď mám čest bojovat i za svou zem. Udělám vše, abych klukům pomohl," uvedl Ondrášek před životním zápasem. A slib splnil na sto procent. Zdá se, že k Patriku Schickovi máme dalšího kvalitního útočníka, o kterém jsme skoro nevěděli.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy