Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Kobra 11 končí: Jejich revírem už není dálnice, Semir Gerkhan dořádil

Kobra 11 končí: Jejich revírem už není dálnice, Semir Gerkhan dořádil
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Seriál

Kobra 11 řekla své poslední slovo. Legendární německý seriál skončil po dlouhých 25 letech, když stanice RTL minulý čtvrtek odvysílala závěrečnou 378. epizodu. Ačkoli se řada fanoušků dožadovala pokračování, budou se muset smířit jen s reprízami. 

Pravděpodobně existuje jen velmi málo televizních diváků, kteří by neviděli alespoň část některého dílu Kobry 11. Německý seriál se stal naprostým fenoménem nejen v zemi, ze které pochází, ale prakticky v celé střední Evropě, zejména pak v Česku. O velké popularitě ostatně svědčí to, že se dílo udrželo na televizních obrazovkách po dlouhých 25 let.

Seriál měl premiéru v roce 1996 a tehdy první díl sledovalo 10 milionů lidí. Čísla byla tak dobrá, že mohlo vzniknout neuvěřitelných 378 epizod. Prakticky po celou dobu je se seriálem spjatý herec Erdogan Atalay, který ztvárnil vrchního komisaře Semira Gerkhana.

Dojemné loučení

I když v prvních dvou sériích neměl tak výraznou úlohu, ve třetí se už propracoval na hlavní hvězdu, což mu zůstalo až do konce. Není tak divu, že se s rolí loučí jen s těžkým srdcem. "Děkuji všem za podporu během všech těch neuvěřitelných 25 let vysílání seriálu. Uvidíme se, hned jak nejdříve to půjde," vzkázal herec fanouškům po odvysílání závěrečné epizody.

Fanoušci zdánlivě nekonečné série ale nemusí příliš truchlit, Kobra 11 z obrazovek jen tak nezmizí. Televizní stanice budou seriál reprízovat. Úvodní intro "Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné," tedy diváci určitě neslyšeli naposledy.


Související články

Další články