Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Knížecí rodina, selfie Geislerové a promrzlá Witowská s dekou: Střípky z pohřbu Karla Schwarzenberga

Pohřeb Karla Schwarzenberga.
Zdroj: eXtra.cz/Tomáš Martínek, herminapress
+ Dalších 75 fotografií
pohřeb

Na poslední cestu vyprovodila exministra Karla Schwarzenberga jeho knížecí rodina. Do katedrály svatého Víta na Pražském hradě dorazila jeho žena Therese, dcera Anna Karolína a syn Jan Nepomuk. Kromě nich se s knížetem přišla rozloučit i řada českých celebrit a vrcholných politiků. Na místě byla i redakce eXtra.cz.

První smuteční hosté dorazili na Pražský hrad již kolem 10. hodiny. V doprovodu svého syna se s Karlem Schwarzenbergem přišla rozloučit herečka Eva Holubová.

Mezi pozvanými byli dále herečka Jitka Čvančarová, která přišla spolu s návrhářkou Tatianou Kovaříkovou, dále pak Zuzana Stivínová s manželem, Bolek Polívka a Tomáš Hanák s manželkami i sestry Geislerovy. Zrovna Aňa byla zachycena, jak si před před katedrálou stihla střihnout selfíčko. Na mši dorazila i Světlana Witowská. Celá zachumlaná si s sebou do katedrály vzala i teplou deku.

Pavel: Karel Schwarzenberg miloval svoji vlast

Z řad politiků se smutečního obřadu zúčastnili ministři Vít Rakušan, Jan Lipavský, Vlastimil Válek, exprezident Miloš Zeman i straničtí kolegové knížete Markéta Pekarová Adamová a Miroslav Kalousek. Nechyběl ani prezidentský pár Petr Pavel s manželkou Evou a hlava Slovenské republiky Zuzana Čaputová. Na všech třech byl smutek patrný.

"Karel Schwarzenberg bude této zemi chybět. Miloval svoji vlast a měli jsme štěstí, že ze všech cest, kterými se mohl v životě vydat, se vydal právě cestou služby České republice," řekl ve svém projevu Pavel, kterého cituje Blesk. V jednom momentě byly patrné slzy v očích jak české první dámy, tak Čaputové. Britskou královskou rodinu zastoupil velvyslanec Matt Field.

Rodina knížete Schwarzenberga

Kromě všech zmíněných a dalších dorazila z Rakouska i rodina oblíbeného knížete. Fotoreportér eXtra.cz zachytil před vstupem do katedrály manželku Therese Schwarzenbergovou, syna Jana Nepomuka Schwarzenberga i dceru Annu Karolínu Schwarzenbergovou. Pár slov pronesl během zádušní mše po Pavlovi i synovec knížete, Ferdinand.

Průběh pohřbu a všechny přítomné hosty si můžete prohlédnout v galerii.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy