Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Kniha Karla Gotta a jeho ženy budí rozpaky: Tisícovka je moc a kdoví, kdo to psal, pochybují čtenáři

Knihu vydalo nakladatelství Euromedia.
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 6 fotografií
NEGATIVA

Na pultech obchodů se již objevila biografie Karla Gotta (†80), na které pracoval až do svých posledních chvil a kterou dodělávala jeho žena Ivana (45). O knihu je velký zájem, u některých lidí ale přesto budí rozpaky.

Kniha Karla Gotta: Přehnaná cena?

Titul Má cesta za štěstím má doporučenou cenu 1299 korun, s akční cenou vyjde na 1099 korun, což je pro řadu fanoušků Mistra Karla Gotta přespříliš.

„Kdyby ta kniha nebyla tak drahá, tak si ji koupím… Gotta jsem měla ráda, ale ta cena se mi zdá dost… S mým důchodem si knihu nemohu dovolit… Mamka se na knihu moc těšila, ale takovou cenu dát nemůže,“ píší někteří zklamaní fanoušci umělce.

Čtenáři ji neunesou

Dlužno dodat, že kniha je velká, výpravná, má 700 stran a nespočet fotografií. A váží téměř tři a půl kila.

V souvislosti s tím ale vyvstává ještě další problém. „Pěkný, ale neudržím ji při čtení v rukách! Mohu ji číst jen vleže. Mám od Karla Gotta několik knih, které si raději přečtu ještě jednou,“ varuje Jana.

Nedůvěra vůči obsahu

Našli se i ti, kteří nedůvěřují tomu, že někdo do biografie zesnulého zpěváka nezasáhl.

Koupila bych si knihu, kdyby byla vydána ještě za jeho života. Kniha, která je vydána o člověku, který už nežije, může být smyšlená, dotyčný ji nemůže pochválit a ani okomentovat záporně,“ nevěří příliš obsahu Drahoslava.

A Josef jí přitakává. „Nevěřím, že tam nejmenovaná dáma nepropašovala spoustu vymyšlených sebepochvalných rádoby citátů o tom, jak je skvělá.“

Recenze jsou pochvalné

Drtivá většina reakcí je ale pochvalná. I podle recenze redakce eXtra.cz si na ní tým Ivany Gottové dal pořádně záležet. Většinu textu měl ale údajně stihnout napsat sám Karel Gott.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy