Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Klusová se vyjádřila ke kauze kojících matek na veřejnosti: Je mi vás líto!

Zdroj: Instagram
+ Dalších 33 fotografií
Kauza kojilek
Kauza kojení dětí na veřejnosti aktuálně otřásá českou společností. Po incidentu z minulého týdne, kdy kojící matku vyprovodila ochranka Raiffeisenbanky na Václavském náměstí, se strhla vlna odporu a nesouhlasu. Dnes v 11 hodin dopoledne se uskutečnil sraz kojících matek ve stejné pobočce Raiffeisenbanky, který měl demonstrativně poukázat na to, že kojení na veřejnosti je úplně normální a nemělo by nikoho pohoršovat. K celé kauze se vyjádřila i matka tří dětí Tamara Klusová (31).

Manželka zpěváka Tomáše Kluse (32) je hrdá matka každým coulem. Vychovává tři děti a kojením na veřejnosti se nikdy netajila. Milovnice všeho alternativního se ke kauze kojení dětí kdekoliv vyjádřila a její názor asi nikoho nepřekvapil…

„Žena by měla mít možnost nakojit své dítě v jakýkoliv moment je potřeba. Pokud se to někde někomu nelíbí a je majitelem prostoru, v němž žena v ten moment kojí, měl by v úctě a pokoře ženě nabídnout bezpečné a čisté místo, kde svému dítěti dá najíst… (ne veřejné záchodky). Ten, kdo v kojení spatřuje exibicionismus nebo to v něm vyvolává sexuální pocity, nebo dokonce pociťuje pocity zhnusení až nechutenství, je pro mě člověk, kterého je mi moc líto a přeju mu celým srdcem, aby mu byla nabídnuta pomocná ruka v odblokování jeho traumat, která si v sobě nese…“

„Kojení je nejdokonalejší jídlo pro všechny děti na týhle planetě… Kojení je dar. Kojení zdar,“ napsala Tamara k osm měsíců staré fotce, na které kojí svoji dcerku Jenovéfu.

Protestu, který se v pobočce banky uskutečnil, se zúčastnilo pouze šest žen a k samotnému kojení nakonec ani nedošlo. Jedna matka měla snahu své dítě nakrmit, to však zrovna v tu chvíli jíst nechtělo, a tak se rozplakalo na celé kolo. Kdo tedy čekal, že byla dnes v Raiffeisebance přehlídka odhalených ňader a mateřského mléka, byl zklamaný.

Související články

Další články