Jak Sparta Praha hospodaří s talenty? To popsal bez obalu Patrik Schick. Ten nedávno za miliardu korun přestoupil ze Sampdorie Janov do AS Řím. Ve Spartě mu nabízeli směšné peníze a nepoznali, jaký je to talent. Schick promluvil pro magazín Reportér. Autor rozhovoru Tomáš Poláček uveřejnil na svém Facebooku krátký úryvek.

„Zajímala se o mě už známá mužstva z Evropy, ale pořád jsem byl hráčem Sparty, která mi měla navrhnout novou smlouvu. A budu upřímnej – nabídla šedesát tisíc měsíčně. Když jsem tu cifru slyšel, tak jsem nevěřil: To není možný, říkal jsem si… Chápu, že pro spoustu lidí je to hodně peněz, ale fotbalista má krátkou kariéru, během které se potřebuje zabezpečit, a hlavně – na Spartu to je nesmyslná částka, jiným tam ve stejnou dobu dávali čtyři sta tisíc měsíčně, a pak je okamžitě posílali coby nepotřebné na hostování,“ uvedl Schick v rozhovoru s Tomášem Poláčkem.

Jeho agent Pavel Paska byl přístupem Sparty tak rozladěn, že návrh smlouvy demonstrativně hodil do koše. Patrik tak odešel do Itálie. Sampdoria Janov mu za měsíc fotbalové práce nabídla gáži milion korun…

„Mně nejde primárně o peníze, jen jsem v duchu porovnával dvě možnosti a bylo mi až úzko z toho, co Sparta nabízí. Říkal jsem si, že to od ní je buď nepochopení situace, nebo pokus o urážku; byl jsem naštvanej. A mrzí mě to vlastně pořád,“ říká Shick. Zdá se, že toto bude rozhovor, který vedení Sparty nepotěší. Kdo chce vědět více, může si koupit magazín Reportér.