Kluci si hrají s autíčky a holky s panenkami – takové je zkrátka nepsané pravidlo, které všichni následujeme už od dětství. A běda, aby proti tomu naši potomci měli nějaké protesty.

U holek to možná ještě nějak překousneme, ale aby si kluk hrál třeba s panenkou Barbie? Hrůza. Co z něho pak vyroste? A co si ostatní pomyslí, když ho uvidí? Kdepak. Raději ho plácneme přes ruce a v hračkářství ho dotáhneme k tomu správnému regálu, regálu s auty, vojáčky a jinými „chlapeckými hračkami“. Sáhněte si do svědomí, rodiče, nefunguje to přesně tak i u vás?

Ale možná se mýlíme a vy jste stejně zářné výjimky jako Američan Mikki Willis.

Jeho syn Azai dostal na narozeniny dva stejné dárky, a proto jeden z nich jeli do obchodu vyměnit. Jako novou hračku si chlapec vybral panenku Ariel. A reakce Mikkiho byla úžasná.

Ani na moment ho nenapadlo, že by si Azai měl vzít něco jiného, a naopak natočil video, kde je ze zakoupené panenky nadšený podobně jako jeho syn. Dále také dodává, že své děti bude milovat, ať už si vyberou jakýkoliv život či orientaci.

Ke zveřejnění klipu na Facebooku ho podnítila především reakce neznámé ženy v restauraci. Zatímco si v ní chlapec hrál s Ariel, ona mu věnovala dost pohoršlivé pohledy.

Jak by bylo na světě krásně, kdyby takhle uměli své potomky vychovávat všichni rodiče!