Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kluk, co si hrál s kamením: Kandiduje na starostu, přitom NEUMÍ ČESKY!

Ondřej Untermüller před lety a dnes.
Zdroj: reprofoto FTV Prima a Youtube
+ Další 2 fotografie
Kdysi se vmontoval do pořadu Ano, šéfe!, když přišel coby malý obrýlený kluk hrát si s kamením, dnes si chce hrát na politika, a tak kandiduje v komunálních volbách za ANO na starostu Písku. Ondřej Untermüller si ale při snaze o propagaci udělal ostudu.

Čárky, shoda přísudku s podmětem, měkké a tvrdé i/y, to jsou věci, které evidentně „Pohlreichova kluka“ vůbec netíží.

Ukázal to chat na Aktuálně.cz, kde hvězda končícího pořadu Zdeňka Pohlreicha (61) odpovídala na otázky čtenářů. A těm, co milují svůj rodný jazyk, bylo do pláče.

Když se ho ptali, jestli mu nevadí, že po premiéru Andreji Babišovi, jeho stranickém šéfovi, jde policie, rozvinul svůj talent na gramatické chyby naplno.

„Trestně stíhaný je možná podle mediji ale na to vám odpovídat nebudu já kdyby jsem vám měl říct kdo je všechno trestně stíhany v politice a v té vysoke tak mě zavřou,“ napsal doslova Untermüller.

Bolestivá čeština

A řešení má i pro uprchlickou krizi. „Uprchlíci by jse tedy řešit v komunalní politice neměli ale odpovím tak že je to nenormalní aby do Evropi šli zdraví muži který by měli spíše svou zem branit . podle mě je to špatně a pokud by to mělo být tak raději by sem okolo města postavil velkou zed a nepustil by jsem do města ani jednoho.“

Další pecky následovaly.

„Já jsem se rozhodl jít sám a kandydovat za tuto stranu protože se mě líbí volební program a názor na to dát panu Baišovi ocenění to by jsem nedělal ale také jsem pro to nehlasoval,“ napsal třeba text. Kdyby to byl diktát, pětka by ho neminula.

Z diktátu by byla pětka

A vyjádřil se i ke komunistům.

„Podle toho kdyby byli jen dvě strany jako je Ksčm a Ano. Tak by jsem musely ale ne nikdy bych snimi do toho nevstoupil ale řeknu vám to takhle kdyby nesděl na křesle Přecedy ODS Petr Fiala Tak ODS by šlo s Panem Andrejem Baišem do vlády,“ přidal mladík, který si dnes už s kamením nehraje, naopak chce, aby Písek nebyl plný betonu a kamene.

Když mu čtenáři vyčítali jeho šílenou češtinu, snažil se to vysvětlit.

„Možná je možné že sem udělal někde chybu. Píši dost rychle a ne vnímám hlavně neumím psát na počítači ale na mobilu,“ bránil svůj pokus o psaný rodný jazyk muž, který si prý kromě Andreje Babiše váží i „Václava Klauze Mladšího“.

Související články

Další články