Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Klinika, jež zavinila smrt pejska Brožové: Na sítích se šíří, že jim prý utekli také vlčák a retrívr

Smrt psa Kateřiny Brožové: Na sítích koluje, že z kliniky měli utéct i retrívr a vlčák
Zdroj: Se souhlasem Kateřina Brožová/Renata Bušková/koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Ztráta přítele

Pražská veterinární klinika v Řepích se dostala do pořádného průšvihu. Nejdříve jedné z veterinárních sester utekl a následně i zemřel pejsek Kateřiny Brožové (55) Jordy, vzápětí po sociálních sítích začalo kolovat, že tu noc utekli ještě další dva pejsci. Šéf kliniky Karel Tejkal označil pro Expres tuto informaci za nesmysl.

Jak je možné, že během dvou nocí utečou z veterinární kliniky hned tři pejsci, to zůstává záhadou. V noci z 9. na 10. ledna a pak ještě z 10. na 11. ledna se však přesně tohle údajně stalo.

Herečka Kateřina Brožová dala v dobré víře své dva pejsky, rhodéského ridgebacka Jordyho a jezevčíka Willyho, na kliniku Vetino Jaggy v pražských Řepích a odletěla na exotickou dovolenou na Maledivy. Jenže devítiletý Jordy během venčení utekl, přičemž ho následně srazil vlak a on zemřel. „Ztratila jsem oddaného nejbližšího kamaráda, který mě bezmezně a bezpodmínečně miloval. Nezasloužil si tak strašný a zoufalý konec, který způsobil někdo svou nezodpovědností na klinice Jaggy, kam jsem oba své pejsky svěřila s absolutní důvěrou i kvůli jejich zdravotním potížím po dobu svého pobytu v dalekém zahraničí. Je to neomluvitelné, zdrcující. Jsem zpět doma a nemohu bolestí dýchat. Děkuji vám za pomoc i útěchu. Nesmírně si toho vážím,“ napsala na Instagram Brožová.

Vyjádření kliniky

Klinika během celého dne nesdílela prosby o pomoc s hledáním ztraceného Jordyho. K celé situaci se vyjádřila až poté, co vyšlo najevo, že nebohý pejsek zemřel. „Smutná událost, která se stala v noci na 10. ledna, kdy při venčení utekl z naší kliniky pes, který byl následně sražen vlakem, nás nesmírně mrzí. Vše vzniklo tak, že veterinární sestra, která vykonávala noční službu, chtěla velkým psům dopřát více pohybu, a tak je převáděla do většího výběhu. Během několikametrové nechráněné trasy mezi výběhy se jí jeden ze psů vytrhl, utekl a bohužel se ho již nepodařilo chytit,“ stojí ve vyjádření zveřejněném ředitelem kliniky Vojtěchem Novákem na sociálních sítích.

Další dva pejsci měli utéct

Jenže hned o den později měli, opět večer, z kliniky utéct ještě další dva pejsci. Na sociálních sítích koluje screen e-mailu, v němž se píše právě o dvojici dalších ztracených psů. „V noci ze středy 10. na čtvrtek 11. ledna došlo k útěku dvou psů z kliniky Vetino Jaggy v Praze 5. Přibližně ve 22 hodin se dvěma psům, kteří byli umístěni v klinickém boxu, podařilo prokousat mříží a uniknout z kliniky. Majitele psů klinika kontaktovala a informovala je o situaci. Oba majitelé jsou již informováni o útěku svých psů a spolupracují s policií při jejich pátrání,“ stojí v e-mailu.

Konkrétně mělo jít o tyto psy: šestiletou samici labradorského retrívra a čtyřletého samce německého ovčáka. Příčina útěku psů je zatím předmětem šetření. Podle prvních informací se však zdá, že psi mohli být vyprovokováni jiným psem, který se nacházel v blízkosti kliniky,“ stojí ještě v příspěvku. Redakce Expresu kontaktovala majitele kliniky Karla Tejkala, který tuto informaci označil za hloupost. „Je to úplný nesmysl, dnes ráno jsem tam byl. Je to něčí snaha si na klinice kompenzovat svoji roztrpčenost. Já chápu, že jsou lidé naštvaní, ale toto mi přijde zbytečné,“ prozradil.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy