Z Kajínka se stala celebrita, která si po omilostnění prezidentem užívá na svobodě obří popularity. Jenže se objevili noví svědci, kteří se ozvali Josefu Klímovi. A Kajínkův případ tak začíná mít novou dějovou linku. Známý investigativní reportér totiž přestává věřit tomu, že by Kajínek byl nevinný, jak o sobě prohlašuje.

„Mám nové svědky, kteří promluvili až poté, co viděli svědectví Vojtěcha Pokoše v mém pořadu. Podle nich klíčový svědek, který svědčil proti Kajínkovi a poté svoje svědectví odvolal, učinil v roce 2004 nové svědectví, v němž se vrací k původní verzi, tedy že Kajínek střílel, a doplňuje to o některé detaily, o nichž nikdo doposud nevěděl. Je tam třeba nově detail, kdo obstarával jednu ze zbraní, kterou měl Kajínek střílet,“ řekl eXtra.cz Klíma.

V jeho pořadu, který dnes ve večerních hodinách odvysílá TV Prima, se Klíma otočí do minulosti a zveřejní fakta, která doposud nebyla známa. A na základě toho změnil názor na to, že Kajínek není vrahem. „Pochyboval jsem o jeho vině, teď s novými fakty začínám pochybovat o jeho nevině,“ dodal Klíma s tím, že i přesto se chce s Kajínkem osobně setkat. „Doufám, že to bude co nejdříve,“ dodal.