Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Klidný protest v Dubí? Žena tam HAJLOVALA a zasahovali těžkooděnci! VIDEO

+ Dalších 16 fotografií
Na sobotní odpoledne svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) protest do centra města Dubí, kde na tamním koupališti došlo v první polovině srpna k brutální potyčce. Vyšetřování incidentu, po kterém pětadvacetiletý muž skončil v péči lékařů, stále trvá. Akce, na kterou přijel i slovenský neonacionalista Marian Kotleba, měla být demonstrací proti "násilí, rasismu a zvýhodňování nepřizpůsobivých". Kvůli napadení fotografa dvěma příznivci DSSS zasahovali těžkooděnci a na místě se dokonce hajlovalo!

Se znepokojujícími záběry, na kterých za znění skladby xenofobní skupiny Ortel žena hajluje, přišla facebooková stránka Proti projevům nenávisti "Bylo nám vyčítáno, že nazýváme účastníky demonstrace v Dubí neonacisty. V tom případě měla Romana Friseselová asi jen tik v ruce," uvedla k videu.

Na místě se včera odpoledne shromáždilo přibližně na 200 příznivců extremistického hnutí, a to v reakci na brutální potyčku na tamním koupališti. Projev přednesl předseda DSSS Tomáš Vandas i slovenský neonacionalistický politik Marian Kotleba Navzdory tvrzení, že jde o protest „proti násilí a rasismu“, se neobešla demonstrace bez fyzického napadení.

Několik ran pěstí zasadili příznivci DSSS fotografovi Parlamentních listů Vítu Hassanovi, prý proto, že je tmavší pleti. Údajně ho měli častovat rasistickými nadávkami. „Lidé z DSSS protestují kvůli tomu, že Romové zmlátili jednoho člověka přesilou. A přímo při protestu přesilou zmlátí mě. Je to absurdní,“ vyjádřil se Hassan, který má v plánu podat trestní oznámení.

Na demonstraci zasahovala tři policejní auta s těžkooděnci, jimž se dav snažil zamezit v zadržení útočníka na Hassana. Vandas jejich zásah přivítal. Více o protestu v Dubí ZDE.

Související články

Další články