Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Daisy Lee Horoskop

Nejnovější kauzy

Klidně si fetujte a nechoďte do školy: Nová česká příručka pro práci s dětmi vyráží dech

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo brožuru pro sociální pracovníky. Zaměstnanci orgánu sociálněprávní ochrany jsou novou metodikou zaskočeni. Metodika mění dramaticky dosavadní postupy a lidé se nestačí divit. Dítě, kterému už bylo patnáct let a dokončilo povinnou školní docházku, se podle ní má samo rozhodnout, jakým směrem se bude jeho život ubírat.

Šokující příručka doslova mění dosavadní standardy výchovy dětí. Orgán ministerstva si slibuje od nové metodiky, že teenageři se budou zodpovědněji zapojovat do svého života a určí si tak, jak jejich život bude vypadat. Jedná se o velmi liberální postup, který má však své odpůrce.

Jaké změny se týkají nového dokumentu? Kurátoři si stěžují, že je to zcela proti pokynům ohledně jiných zákonů. Ministerstvo však příručku brání a domnívá se, že to bude jen ku prospěchu dítěte a jeho vývoje. Chtějí tak děti více motivovat. Přečtete si následující body metodiky a udělejte si o tom názor sami.

  • Umožnit dětem, co chtějí dělat. Např. pokud se dítě rozhodne brát drogy, mělo by mu to být umožněno.
  • Nelíbí-li se dospívajícímu ve výchovném zařízení, kam jej poslal soud, může z něj bez problému odejít. Statisticky není dokázáno, že by kvůli tomu bylo více dospívajících na ulicích.
  • Dítě nad 15 let nemá být tlačeno do školy, na kterou nechce, a v podstatě nemusí vůbec chodit do školy, pokud to není jeho přání. Totéž se týká práce
  • Názor dítěte by měl být zcela respektován. Dítě je strůjcem svého života, a hlavně v tomto období života. Netolerance jeho postoje může vést v určitém věku k daleko závažnějšímu ohrožení jeho příznivého vývoje.
  • Rodič by neměl poškodit dítě svými tužbami. Pokud dítě ukončilo povinnou školní docházku, rodič nemá dítěti zasahovat do života svými plány na jeho budoucnost.
  • Podle sociálněprávní ochrany dětí se s dítětem nemá zacházet jako s objektem. Má být rovnocenným partnerem.
  • Pokud chce dítě žít např. ve squattu, měla by se tolerovat jeho životní cesta a jeho představa o bydlení a životě jako takovém.

Mohlo by vás zajímat

Další články