Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Klesající zisky a zadlužení: Andrej Babiš už není druhý nejbohatší občan Česka

BOHATSTVÍ
Premiér Andrej Babiš podle žebříčku magazínu Euro už není druhým nejbohatším z českých a slovenských podnikatelů. Výše jeho majetku se propadla na čtvrtou pozici poté, co premiéra v uplynulém roce předstihli Radovan Vítek i Karel Komárek.

Viníkem, že se Babiš propadl z druhé pozice, jsou klesající zisky a rostoucí zadlužení Agrofertu. Babišův majetek se tak podle Eura meziročně ztenčil o 20 miliard korun a jeho výše se aktuálně odhaduje na astronomických 71 miliard.

Žebříčku nejbohatších stále kraluje majitel skupiny PPF Petr Kellner, a to s odhadovým majetkem 270 miliard korun. Magnát s nemovitostmi Radovan Vítek disponuje 89 miliardami, majitel skupiny KKCG Karel Komárek 80 miliardami ko­run.

Na Babiše se pomalu dotahuje šéf holdingu EPH či spoluvlastník Sparty Prahy Daniel Křetínský, jehož výše majetku se odhaduje na 68 miliard korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články