Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Klaus mladší končí! Chyba je ve mně. Nemůžu dál, přiznává politik

Václav Klaus mladší skončil v politice
Zdroj: Profimedia.cz
POLITIKA
Václav Klaus mladší končí s politikou, se svými veřejnými aktivatimi a nepovede Trikolóru do sněmovních voleb 2021. Oznámil to v úterý na svých sociálních sítích s tím, že důvody k tomu má převážně osobní.

Václav Klaus mladší na Facebooku zveřejnil příspěvek, ve kterém oznamuje, že končí se svými veřejnými aktivitami. Do sněmovních voleb 2021 Trikolóru nepovede. "V tom, co jsem hájil, jsem si jist, že šlo o věci nezbytné pro úspěšnou budoucnost republiky. Neměnil bych na tom ani čárku. Zeštíhlit stát, nechat lidi pracovat a žít. Bohatství vzniká z práce, ne z dávek a dotací. Hájení národní svrchovanosti, aby o této zemi rozhodovali lidé, kteří zde žijí," píše a doplňuje: "Obrana tradičních konzervativních hodnot, protože z nových ideologií často přichází jen teror, chudoba a vlády nových vyvolených. Snaha nežít v covidovém koncentráku. To vše je pravda a silný a zásadový politický program a v naší zemi ho komplexně nikdo jiný přesvědčeně nehájí. Ovšem musí ho hájit někdo s politickým talentem a zejména obrovskou energií."

"V létě 2017, těsně před volbami se mi rozpadla (ne mojí vinou) rodina a pozitivní energii víceméně od té doby prostě nemám. Dostal jsem mraky hlasů, ale z pozice naštvanosti, smutku či rozzlobenosti se politika dělat nedá, člověk musí vyvolávat naději a mít zcela pozitivní myšlení. Myslím, že to bylo vidět. Jasně, nějak jsem s tím bojoval – podpora lidí zavazovala. Podpora vycházející z toho, že hodnoty, které jsem hájil – jsou latentně většinové. Ale ztratil jsem vtip, někdy rozvahu, někdy se rozhodoval radikálně, kde byl na místě nadhled. Někdy naopak. A jste v tvrdém prostředí, kde vám nikdo nic nedaruje," uvádí v příspěvku na Facebooku.

Klaus mladší: Chyba je ve mně

Klaus mladší tvrdí, že se do politiky dostal na základě velké podpory lidí, kteří četli jeho pravidelný sloupek na Novinkách. "Neměl jsem žádný plán ani mecenáše. Povolební útěk ODS do levého proevropského středu – jsem považoval za chybu, respektive jiný politický směr a snažil se něco udělat. Objezdil jsem republiku dodávkou, setkával se s lidmi."

"Trikolóra dosáhla v krajských volbách cca 3,4 % hlasů celostátně, má strukturu ve všech krajích, máme nějaké peníze na kampaň, ale něco nám chybí. Jasně, covid a nemožnost se setkávat nám hodně uškodil jaké mladé straně a tyhle okolnosti a tamhlety a v některých krajích nám místní kmotři posílali členy, aby nám tam škodili, a média nás nemají rádi, a málo vlivných lidí se stejnými názory se přidalo a blablabla – to je všechno pravda, ale to je vždy řešitelné. V tom není problém. Chyba je ve mně. Nemám energii a prostě nemůžu teď svolávat ostatní na zteč, když vím, že bych sám šel bez chuti. Všechno na světě je práce," píše Václav Klaus mladší.

Václav Klaus uvádí, že kandidovat jen "proti Pirátům" nebo jen "proti " >Andreji Babišovi je politický nesmysl. "Když chcete někoho porazit či ho oslabit – musíte sám posílit a strhávat lidi pod svůj pozitivní program. Že je někdo druhý takový nebo makový – to je program pro komentátory, ne pro lidi, co jsou na hřišti."

"Svoláme co nejrychleji celostátní sněm, abych se mohl i formálně vzdát funkce předsedy," tvrdí Klaus s tím, že jde o jeho osobní rozhodnutí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy