Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Klaus brání Jágra: Šokující argument PROTI SLUNÍČKÁŘŮM!

Zdroj: Profimedia.cz, Twitter
+ Dalších 15 fotografií
PŘEKVÁPKO
Aféra Jaromíra Jágra (47), kterého začala řada lidí kritizovat za to, že letěl do Číny s prezidentem Zemanem a potřásal si tam rukou nejen s komunistickými pohlaváry, ale i s kontroverzními lidmi z Česka, graduje. Na obranu hokejové ikony se ozval Václav Klaus mladší (49), kterého za jeho drsné názory nedávno vyhodila ODS.

„Jaromír Jágr v odpovědi na štvanici na jeho osobu (cesta do Číny) vystihl důležitý aspekt. Trochu to rozvinu: To, že v osmdesátých letech přijel do Prahy hrát hokej Mario Lemieux, nebyla žádná podpora Miloše Jakeše, ale dotyk tehdy svobodného a bohatšího západního světa. Kluci koukali, jakej mají hezkej a moderní autobus u haly a jestli nám teda propaganda nekecá, že kapitalismus tak předháníme v hospodářství,“ rozepsal se Václav Klaus mladší.

„Stejně tak, když vystoupili v Praze Depeche Mode, tak si všechny moje spolužačky vzaly černý oblečení a mastily ječet na koncert (nikoli hlasovat na schůzi SSM) a bolševikovi to uškodilo, nikoli pomohlo. Nevím, zda depešáky někdo kádroval, že legitimizují nedemokratický režim. Takže za mě dobrý a těším se na podzim na zimáku na Kladno-Litvínov (fandím teda žlutočerným),“ dodal Klaus.

Provokačka

Ten je známý tím, že rád provokuje a vyjadřuje názory, které nejsou zrovna v oblibě, takže je otázka, zda jako pravicový konzervativec jenom čtenáře neškádlí, aby vyvolal zájem.

„Domnívám se, že ani Mario Lemieux ani Depeche Mode nepřijeli do komunistického Československa jako ukázkoví členové nejvyšší státní delegace vedené bývalým komunistou a že neměli oficiální setkání se soudruhem prezidentem Husákem a jeho nejvyššími spolustraníky, natož aby se s nimi náramně bavili a fotografovali,“ kritizuje exposlance ODS Čestmír.

Podle některých Jaromír Jágr (47) přímo a vědomě podporuje totalitní Čínu. Na rozdíl od Lemieuxe, který přijel reprezentovat na mistrovství světa, podle nich doprovázel pročínského prezidenta Zemana (74) a jeho kontroverzní skvadru.

Lemieux kulhá

„Ta historická paralela, jako ostatně všechny, poměrně pokulhává. Představa, jak Číňané v Pekingu obdivně se závistí hledí na autobus české reprezentace, je poměrně úsměvná,“ vysmívá se Philip myšlenkovým pochodům exprezidentova sy­na..

„Někdo nepochopil zásadní rozdíl v tom, že pokud jede hokejista reprezentovat svou vlast na MS, tak je to snad dost jiné, než když jede hokejista pochlebovat nejhoršímu komunistickému totalitnímu režimu v historii,“ čílí se Vojtěch.

„Kdyby Jarda ostentativně nenosil 68 na zádech (a pak se paktoval s čínskými komunisty), nikdo by ani nepípl. Plus tu máme trochu mrzení s tou firmou, co revitalizovala v Lánech (zámek a jeho pozemky má na starosti Správa Pražského hradu – pozn. red.), kde je namočený jeho otec. Takhle to selfíčko se šíbrem Mynářem vypadá fakt divně,“ myslí si Břetislav.

Václav Klaus mladší ale má samozřejmě i řadu fanoušků, kteří mu za jeho status bezvýhradně tleskají, protože to té „sluníčkářské pakáži“ nandal.

Související články

Další články