Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Klaus a jogurtová výprava: Václavovo dobrodružství v Kauflandu baví Česko

Václav Klaus.
Zdroj: Profimedia
Čtenáři reagují

Václav Klaus (79) v poslední době šokuje snad každým svým veřejným vystoupením. Jinak tomu nebylo ani v rozhovoru v XTV, kde se svěřil o své nedávné první návštěvě Kauflandu. Ze supermarketu byl prý úplně v šoku, dokonce zjistil, že existují více než tři druhy jogurtů. Klausova expedice mezi běžné smrtelníky okamžitě pobavila internet, kde si lidé dělají z bývalého prezidenta legraci.

„To je úplně šílený, já zírám. Ty desítky těch metrů. Já jsem nemohl najít jogurt. Ptal jsem se někoho: to je támhle doprava, pak ještě dvě uličky do toho atd. Pak jsem zjistil, že jsou to jen jogurtové výrobky a ty jogurty pak byly zase ještě v dalším… Já, prostý člověk, který znám asi tři druhy jogurtů… Zážitek, happening, já bych o tom měl napsat úvahu, nebo esej,“ popsal Václav Klaus v rozhovoru pro XTV svou první návštěvu Kauflandu.

Mnohé překvapilo, že Klaus navštívil supermarket poprvé až v pokročilém věku. Někdejší prezident se vždy tvářil, že zná a ví úplně všechno, prosté nakupování je pro něj ale zřejmě novinkou. Stejně tak i to, že existují více než tři druhy jogurtů. Lidé se tak okamžitě začali nad Klausovým výletem podivovat.

Zlatý Zeman

"Všeználek a narcis poprvé sestoupil ze své božskosti mezi smrtelníky téměř v 80 letech. Musel to pro něj být očividně velký šok," okomentoval Klausův výlet do supermarketu jeden z uživatelů na sociálních sítích.

"To je mrzení, geront vylezl na sklonku života ze svého skleníku. Vzpomínám si, když před 5-10 lety říkal, že neví, co je bankomat, protože nevybírá," napsal další z komentujících. Nehezky se na adresu prezidenta vyjádřili i další. "Šašek. Vedle něj je i ten Zeman zlatej," rýpali si lidé do bývalého prezidenta.

"A všímáte si, že vždycky, když se začne řešit něco podstatného, objeví se úspěšná snaha převrstvit to banalitami? Prvně hovňousek, teď nakupuje," poukazuje jeden z uživatelů. Klaus totiž podle Hospodářských novin odeslal na přelomu devadesátých let do Ruska miliardy korun, což bývalý prezident popřel. Ať tak či onak, Klaus si nyní opět ušil z ostudy kabát.GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy