Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Klaun z filmu To Bill Skarsgård slaví 30: Král novodobých hororů si možná zahraje i Jokera

Klaun z filmu To Bill Skarsgård slaví 30: Král novodobých hororů si možná zahraje i Jokera
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
narozeniny
Herec Bill Skarsgård, nejlépe známý jako klaun Pennywise z hororu To, slaví 30. narozeniny. Čím dál tím slavnější syn slavného otce, má nyní šanci na další velký krok ve své kariéře. Americká média totiž spekulují o tom, že se ujme role Jokera v připravovaném filmu Batman.

Bill Skarsgård, celým jménem Bill Istvan Günther Skarsgård, se narodil 9. srpna 1990 ve Švédsku. Jak už příjmení napovídá, patří do slavné herecké rodiny Skarsgårdů a vyrůstal na filmech svého populárního otce Stellana

Právě Stellan, v poslední době známý například ze seriálu Černobyl, byl pro Billa velkým vzorem a vzhledem k tomu, že i jeho starší bratři se vydali na hereckou dráhu a on je za to obdivoval, bylo jasné, že se také stane hercem. Nakonec právě díky jednomu ze svých bratrů dostal první příležitost.

Bill Skarsgård se před kameru poprvé dostal díky nabídce na roli mladší podoby muže, kterého hrál jeho starší bratr ve filmu Ztraceni beze stopy. Tehdy mu bylo 10 a nabídky na menší role se mu od té doby jen hrnuly. Velkou příležitost dostal ve svých 20 letech ve filmu Za modrým nebem.

To

Ačkoliv je Bill Skarsgård skvělým hercem a dokázal výborně ztvárnit spoustu postav, díky hororu To, kde si zahrál klauna Pennywise, se proslavil celosvětově. Se svým obličejem dokáže divy a působí skutečně děsivě, svým talentem tak ulehčil práci i počítačovým mágům, kteří by s jiným hercem v této roli museli například pro rolování očí použít efekty.

Před natáčením druhého dílu nebylo jasné, zda se Skarsgård do role vrátí. Děsil v ní totiž i sám sebe a pronásledovaly ho tak strašlivé noční můry, že kvůli nim nemohl spát. Hororové role si ale zahrál například i v projektech jako Hemlock Grove či Assassination Nation, a proto od hororu To nakonec neodstoupil.

Bill Skarsgård jako Joker

Americkými médii zaměřenými na novinky z filmového světa se šíří spekulace, že si Bill Skarsgård zahraje Jokera v novém filmu Batman Samotného superhrdinu pak bude hrát Robert Pattinson známý ze Stmívání

Bill Skarsgård ani studia zatím nepotvrdili, že by roli skutečně obsadil, nicméně vzhledem k jeho hereckým schopnostem, zkušenostem v rolích záporných postav a mimickým dovednostem, by podle fanoušků byl na Jokera skvělým adeptem.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy