Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Klárka dostala polibek smrti. Oficiální detaily toho, jak Monika a její dcerka zemřely

Fotky z Egypta poskytl vybraným novinářům právník Keroles Ezzat Bashier.
Zdroj: archiv / reprofoto TV Nova / facebook.com
Prachobyčejná věda je to, co Petru Kramnému zřejmě u soudu srazí vaz. Monika a Klára zemřely po zásahu elektrickým proudem. Otrava při jejich smrti neměla žádnou roli. Ani jedna z nich dokonce netrpěla zažívacími potížemi, jak obžalovaný tvrdí.

Kdo kauzu Kramný sleduje od začátku, dlouhých zhruba 23 měsíců, dá nám za pravdu, když řekneme, že dnes je zlomový den. U soudu totiž promluvili soudní znalci, kteří předložili fakta a ta hovoří jasně. Moniku a Klárku zabil elektrický proud. „Bezprostřední příčinou smrti je zásah elektrickým proudem, násilná smrt,“ uvedla dnes u soudu MUDr. Margita Smatanová.

Co se týče Moničina těla, stopy po zásahu proudem patolog našel na zadní straně krku, dolní části zad a levém bérci. Popálenina na Moničině krku byla dlouhá 7 centimetrů, navíc utrpěla těžký otok plic a mozku.

Jak jsme již informovali, i Klárka zemřela po zásahu proudem, ovšem na jejím těle se známky zásahu nenašly, kromě jakéhosi zabarvení rtů. To soudní znalkyně vysvětluje následovně: „Můžeme uvažovat, že došlo ke kontaktu dcery s matkou, a to pravou horní končetinou, tedy na větší ploše,“ cituje Smatanovou Blesk.cz. „Při dotyku na větší ploše dojde i k usmrcení druhé osoby," uvedla Smatanová s tím, že Klárka se matky zřejmě dotýkala i ústy. Zcela vyloučila, že by byly dehydrované.

U soudu promluvila i odbornice na toxikologii, která provedla toxikologické vyšetření a vyloučila „přítomnost toxikologických látek ze skupiny léků, opiátů a těkavých látek. V době, kdy došlo ke smrti, poškozené nebyly ovlivněny toxikologicky významnými látkami,“ uvedla RNDr. Marie Staňková, Ph.D. Zaměřila se i na léky volně dostupné na pracovišti Moniky i na pracovišti obžalovaného. Ani ty v těle Moniky a Klárky nenašla.

Způsob smrti, jak jej popsali soudní znalci, ovšem absolutně nekoresponduje s tím, jak jej popisoval Petr Kramný. Jen pro zopakování – ten tvrdí, že Monika a Klárka v osudný den trpěly průjmy a zvracely (to znalci podle pitvy orgánů vyloučili), ještě večer kolem desáté s nimi komunikoval, kolem třetí ráno je pak našel mrtvé.

Podle toho, co u soudu zaznívá, už chápeme, proč si byl státní zástupce Vít Legerský tak jistý v kramflecích, když minulý týden v pondělí začínalo hlavní líčení.

Co dalšího vyplynulo z výpovědí soudních znalců?

  • Klárku nikdo neresuscitoval, což zjistili podle posmrtných změn na těle. „Změny vznikají mechanickým násilím, protože je tělo nečinné. Například na skeletu hrudního koše, krvácení i závažnější změny u srdce. Výraznější to bývá u osob, kde je skelet křehčí,“ uvedl MUDr. Marek Dokoupil, Ph.D., lékař Ústavu soudního lékařství v Ostravě. U Klárky k takovým změnám nedošlo.
  • Monika a Klárka zemřely rychlou smrtí, uvádí TN.cz.
  • Na rtech Klárky bylo patrné nahnědlé zabarvení, i to může být podle znalce způsobeno elektrickým proudem.
  • Petr Kramný tvrdí, že když na Klárku sáhl, byla úplně ledová. Po cca 4 hodinách smrti by ale vzhledem k teplotě v pokoji studená být nemohla. Musela by zemřít mnohem dřív, což tvrdí i znalci.

Soud i nadále sledujeme a přineseme vám další podstatné informace o jeho průběhu.

Související články

Další články