Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Klára Long Slámová prezidentkou?! Slavná advokátka se rozhodla dobýt Hrad

Klára Long Slámová prezidentkou?! Slavná advokátka se rozhodla dobýt Hrad
Zdroj: Se souhlasem Kláry Long Slámové
VYJÁDŘENÍ

Známá advokátka Klára Long Slámová (43) chce kandidovat v prezidentských volbách, které se uskuteční v lednu 2023. Oznámila to na Faceooku. V rozhovoru pro Právo uvedla, že se pokusí dobýt Hrad, protože vidí u lidí rezignaci a nedostatek motivace k tomu, aby chodili k volbám.

Dvacet let dělám s lidmi, slýchávám jejich příběhy, co je trápí, čím se zabývají. V poslední době vidím u lidí jakousi rezignaci. Nevěří, že to s nimi politici myslí dobře. Lidé nemají motivaci, k volbám chodí jen proto, aby volili menší zlo. Říkají, že chtějí změnu, ale nevidí pro ni možnost. Myslím, že každý člověk musí začít sám u sebe, a já tu změnu chci také,“ popsala pro deník Právo úspěšná advokátka Klára Long Slámová s tím, že chce lidem ukázat, že spousty věcí lze docílit dialogem.

Slámová popisuje, že dlouhou dobu jsou ve společnosti dva nesmiřitelné tábory. „Lidé jsou schopni se nenávidět i v rámci rodin. Já chci, a myslím, že tu schopnost mám, docílit toho, aby se lidé naučili tolerovat cizí názory,“ popisuje svou vizi.

Slámová chce být 1. prezidentkou

Advokátka rovněž řekla, že lidem umí naslouchat. Moje největší pozitivum paradoxně je, že nejsem profesionálním politikem, ale setkala jsem se za svůj profesní život s tisícovkami lidí a vždy jsem s nimi uměla jednat. Mou velkou výhodou je, že mám právní vzdělání a v právu jsem praktik. Vidím oblasti, ve kterých je třeba udělat změny.

Klára Long Slámová vyjádřila i svůj postoj k současné hlavě státu. S Milošem Zemanem spokojená nejsem. V čele státu by neměl být člověk, který je absolutně odtržený od reality. Já si z Ústavy ČR trhací kalendář nikdy dělat nebudu,“ sdělila žena, která se rozhodla, že nebude kandidovat za žádnou politickou stranu. Budu kandidovat jako nezávislý, nadstranický a nestranický kandidát, doplnila.

V rozhovoru pro Právo rovněž odpovídala na otázku, zda se vidí jako pravicový člověk. Těchto termínů se trochu bojím, protože když někdo o sobě řekne, že je pravicový, spousta lidí si s tím spojí pravicový extremismus, s čímž já rozhodně nemám nic společného. Co je vůbec pravice, to záleží na výkladu. Někdo si pod tím představí SPD, někdo ODS a TOP 09, další třeba Trikolóru. Za sebe jako občana mohu říci, že odmítám jakýkoli extremismus a jako občan extremistické strany nevolím, ať již je to extrémní pravice či levice,“ konstatuje s tím, že pro ni v současnosti není žádná strana ideální a nevidí mezi nimi alternativu, jakou by si přála.

Advokátka Klára Long Slámová není v politice žádným nováčkem. Od dubna do června 2010 byla chvilku poslankyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde byla jako náhradnice na kandidátce ODS. Do parlamentu však nastoupila v době, kdy kandidovala jako nezávislá za stranu Suverenita. Mimo jiné jde také o televizní osobnost – jako soudkyně vystupovala v pořadu Soudy Kláry Slámové na TV Nova.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy