Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Kim Čong-un je údajně v kómatu: Co bude s KLDR? Jeho mladší sestra se dere k moci

Kim Čong-un je údajně v kómatu: Co bude s KLDR? Jeho mladší sestra se dere k moci
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
zdravotní stav
Severokorejský diktátor Kim Čong-un (36) je v kómatu, tvrdí jihokorejský diplomat Čang Song-min (56). Podle něj se už k převzetí moci nad zemí chystá Kimova mladší sestra Kim Jo-čong (32) a ačkoliv svět o zdravotním stavu diktátora spekuluje už měsíce, KLDR má skutečnosti stále tajit.

Jihokorejský diplomat Čang Song-min tvrdí, že ačkoliv je podle něj Kim Čong-un v kómatu, je stále ještě naživu. „Systém následnictví v podstatě ještě nebyl vytvořen, do popředí se tak dostává Kim Jo-čong, protože tento systém nemůže být udržován moc dlouho,“ řekl Song-min podle deníku Daily Mail jihokorejským médiím.

Zdravotní stav Kim Čong-una svět řeší už od dubna, zatímco někteří tvrdí, že je severokorejský diktátor v kómatu, podle jiných je dokonce po smrti. Ačkoliv se od té doby několikrát objevil na veřejnosti, lidé spekulují nad tím, že viděli pouze jeho dvojníka. Kim se naposledy objevil ve čtvrtek na jednání vlády a jeho účast KLDR doložila fotografiemi. Jejich pravost však nelze podle agentury Reuters nezávisle ověřit.

Kim Jo-čong

Americká televize FoxNews odvysílala informaci, že diktátorova mladší sestra Kim Jo-čong získala větší pravomoci. Údajně se tímto krokem chce Kim Čong-un vyhnout stresu a případnému obviňování z politických nezdarů. Jo-čong dostala na starost dokonce vztahy KLDR s Jižní Koreou a Amerikou.

Informace byly získány jihokorejskou rozvědkou a o jejich pravdivosti se proto pochybuje, v minulosti se totiž už v některých věcech mýlila. Web NK News, který sleduje dění v Severní koreji, poukazuje například na fakt, že Kimova sestra nebyla v tomto měsíci přítomna na dvou důležitých schůzích vlády a dokonce se spekulovalo i nad tím, že jí byly některé pravomoci odňaty.

Související články

Další články