Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Kim Čong-un hrozí světu atomovkou, přitom má panickou hrůzu i ze svého holiče

Kim Čong-un
Zdroj: facebook

Jen co OSN zpřísnila sankce uvalené na Severní Koreu, její faktický vůdce začal vyhrožovat preventivním jaderným útokem proti USA. Jak vážně bychom měli brát člověka, který je kromě jiného doslova posedlý basketbalovou ligou NBA a vysokou školu studoval pod pseudonymem?

O životě Kim Čong-una se toho obecně vzato příliš neví. Předmětem spekulací se stalo dokonce i datum jeho narození. Severokorejské úřady sice tvrdí, že se Kim narodil 8. ledna 1984, podle jiných názorů je však ve skutečnosti o rok starší. Přesto se nám podařilo vypátrat několik dalších pikantností z jeho soukromí:

1. Kimovým oblíbeným fetišem jsou tenisky Nike. Údajně vlastní rozsáhlou sbírku sportovních bot této světově proslulé značky.

2. Nepotvrzené zprávy hovoří o tom, že Kim Čong-un je těžký alkoholik, diabetik a navíc trpí vysokým krevním tlakem.

3. Při příležitosti oslav svých narozenin Kim rozhodl, že každé severokorejské dítě ve věku do deseti let musí dostat kilogram bonbónů. Na splnění tohoto úkolu se nakonec podílelo i letectvo.

4. Kim má prý panický strach z holičů. Proto si vlasy stříhá sám.

5. Velký zájem médií vzbudil také Kimův záhadný mobilní telefon, s jehož identifikací si nejprve nikdo nevěděl rady. Posléze se přišlo na to, že jde o HTC Butterfly.

6. Podle jihokorejských novinářů Kim Čong-un podstoupil několik kosmetických procedur, aby se co možná nejvíc podobal svému dědečkovi, zakladateli Severní Koreje.

7. Čtenáři amerického magazínu Time vloni zvolili Kim Čong-una za osobnost roku. Hlasování ovšem bylo zmanipulované.

Nelítostný diktátor, blázen nebo od každého něco? Poslední možnost nám připadá nejpravděpodobnější.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy