Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Kevin ze Sám doma přehodnotil život: Macaulay Culkin chce být zodpovědným tatínkem

Kevin ze Sám doma přehodnotil život: Macaulay Culkin chce být zodpovědným tatínkem
Zdroj:
+ Dalších 11 fotografií
Očistec
Dětská hvězda Macaulay Culkin (40) je asi nejlépe znám pro svou roli Kevina ve snímcích Sám Doma. Z rozkošného a vychytralého kluka se postupem času stala troska otupělá drogami a jeho někdejší slávu vystřídalo plno skandálů. Letos však z velké části překopal svůj život a rád by se stal zodpovědným člověkem. A nejlépe i tatínkem.

Macaulay Culkin pochází z umělecké a zároveň početné rodiny. Narodil se jako třetí ze sedmi sourozenců. Jeho otec Christopher Culkin je divadelní herec a známá herečka je i jeho teta Bonnie Bedelia, která si zahrála manželku Bruce Willise ve Smrtonosné pasti Herectví se více či méně věnovali i všichni sourozenci. Už od dětství bylo zřejmé, že Macaulayho místo bude před filmovou kamerou.

Macaulay se začal objevovat v televizi už ve čtyřech letech. Hrál v televizních reklamách a v divadle. Coby malý chlapec studoval balet a svůj debut si odbyl už na konci osmdesátých let ve filmu Rocket Gibraltar. Slávu mu přinesla až role v rodinné komedii Sám doma. Role osmiletého Kevina, který se nedopatřením ocitne o Vánocích sám doma, mu přinesla obrovskou popularitu, ze které těžil i v dalších rolích.

Z dětské hvězdy drogová troska

Jednu z těch výraznějších ztvárnil ve filmu Moje první láska. Jeho poslední úspěšnější dětskou rolí byla v thrilleru Dobrý syn, kde ztvárnil vraždícího psychopata. Jako čtrnáctiletý si zahrál i v rodinné komedii Kšefty s tátou, která už se s úspěchem ale příliš nesetkala. Ani třetí pokračování Sám doma a bohatý, které nemělo s předchozími dvěma díly nic společného, už u kritiky moc nezabodovalo. S hercem to šlo pomalu z kopce. O dobrou filmovou roli už nezavadil a spíš než díky práci se o něm slyšelo kvůli jeho skandálům v soukromém životě.

V roce 1998 se coby osmnáctiletý oženil se sedmnáctiletou herečkou Rachel Miner. Mladická nerozvážnost skončila jak jinak než rozvodem. V roce 2002 začal chodit s ukrajinskou herečkou Milou Kunis a byli spolu celých devět let. Dětská hvězda byla v dospělosti spojována s problémy s alkoholem, drogami a také s nezodpovědnými jízdami autem pod jejich vlivem. Culkin byl údajně závislý i na opiu, několikrát se ze závislosti léčil, bohužel nikdy ne moc úspěšně.

Zodpovědný tatínek Kevin?

Ve svých jednatřiceti letech se dostal téměř na dno a se slávou z dětských let už ho nic kromě dvou dílů Sám doma. příliš nespojovalo. Živil se jako DJ v nočním klubu a vystupoval se skupinou The Pizza Underground, která paroduje experimentální kapelu The Velvet Underground ze šedesátých let. Kapela ale příliš úspěšná nebyla, v roce 2014 byla z jednoho koncertu dokonce vypískána.

Macaulay po čtyřicítce svůj život zásadním způsobem přehodnotil. Už není spojován s drogovými skandály a s filmovým průmyslem se setkává jen sporadicky. Letos v únoru se nechal slyšet, že s přítelkyní Brendou Song pracují na miminku.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy