Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kevin Dahlgren má dnes soud o vydání: Američané podepisují petici pro Česko, přidejte se taky!

Kevin Dahlgren má dnes ve Virginii soud o vydání.
Zdroj: Facebook.com

Jedna z nejsledovanějších extradicí začíná. Podezřelý vrah Kevin Dahlgren (20), který je stíhán pro vraždu české rodiny svých příbuzných, bude mít dnes odpoledne rozhodovací soud. Tam se bude jednat o jeho vydání zpět do České republiky, kde mu za jeho činy, podpořené četnými důkazy, hrozí doživotní sazba.

V jeho rodných Spojených státech totiž hrozí, že by mohl být propuštěn na svobodu, protože americké právo nepamatuje na zločiny spáchané mimo jejich území. A české obavy se zvyšují o to více, že neexistuje jediný zaznamenaný případ, kdy by byl americký občan vydán zpět do Česka. USA navíc nerado své občany vůbec kdy vydává. Povedlo se to u jiných zemí jen v minimálním počtu kauz.

Soud o vydání a vůbec celý případ mladého vraha je masově sledován i za oceánem. Američané se dokonce staví za to, aby jejich justice podlehla české žádosti o extradici a Dahlgrena vydala do rukou české spravedlnosti. Občané USA proto dokonce založili petici o vydání podezřelého, která bude doručena soudu ve Virginii, a podepisují ji nejen Dahlgrenovi krajané, ale i lidé z Česka. Petici můžete podepsat zde a přidat se tak i k podpisům redaktorů eXtra.cz

Související články

Další články