Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Kemp u Orlíku pohltily plameny: Shořelo jedenáct karavanů

Požár u Orlické přehrady.
Zdroj: HZS Jihočeský kraj
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
požár

Letní pohodu u Orlické přehrady narušil noční požár, který za sebou zanechal spoušť. Popelem lehlo jedenáct karavanů, obytný vůz a osobní automobil. Příčina požáru zatím není známá.

V pondělí v deset hodin večer zaznamenali hasiči na tísňové lince 112 hlášení o požáru karavanů v kempu Radava u Orlické přehrady. Na místo hned přijeli profesionální hasiči ze stanice Milevsko a několik jednotek dobrovolných hasičů z blízkého okolí. Celkem na požářišti zasahovalo deset cisteren a čtyři dopravní automobily.

Podle původního ohlášení na tísňovou linku hořely tři obytné karavany. Požár se ale rychle rozšířil na další obytné vozy a také blízký les. Hasiči nakonec likvidovali požár 11 karavanů, jednoho obytného vozu značky Avia a osobního auta značky Škoda Yeti. Plocha požáru tak byla přibližně 70 x 70 metrů.

Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce před půl dvanáctou. K úplné likvidaci pak došlo před půl čtvrtou ráno. V karavanech naštěstí v té době nikdo nebyl, a tak se ani nikdo nezranil. Co bylo příčinou vzniku požáru, šetří hasiči společně s policií. Výše škody bude teprve vyčíslena.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy