Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Keltský horoskop, část II.: Jak vás vystihuje strom, pod jehož vládou jste se narodili?

Jaké stromové znamení patří vám?

Již jste se dozvěděli, že Keltové spojovali narození člověka s určitým druhem stromu. Ke stromům chovali mimořádnou úctu, než byl strom poražen, lidé ho nejprve odprosili.

Jedenáct znamení stromoskopu jsme probrali minule, nyní se mrkneme na zbývajících deset znamení keltského horoskopu. Stromokruh se skládá z 21 stromových znamení, některé stromy se během roku opakují, jiným zase přísluší jen jediný den.

Cedr (11. únor – 20. únor, 15. srpen – 24. srpen)

Lidé narození v Cedru mají přirozený respekt a spoustu neotřelých nápadů. Nesnáší přetvářku, jsou přímočaří. Na ostatní mají vysoké nároky, nechovají se vždycky taktně.

Borovice (21. únor – 2. březen, 25. srpen – 3. září)

Zrozenci Borovice jsou optimističtí a houževnatí. Mají dobré organizační schopnosti a nebojí se překážek, umí si poradit v krizových situacích. Neuznávají autority a bývají paličatí.

Vrba (3. březen – 12. březen, 4. září – 13. září)

Jedinci, kteří se narodili ve znamení Vrby, mají bohatou fantazii a poměrně složitou povahu. Jsou citliví, vnímaví a velice empatičtí, ale i neklidní, náladoví a věčně nespokojení.

Lípa (13. březen – 20. březen, 14. září – 22. září)

Lidé zrození v Lípě dosahují cílů rychle a bez větší námahy, zpravidla totiž mívají štěstí. Neradi si komplikují život, může za to i jejich sklon k pohodlnosti, raději volí kompromis.

Dub (21. březen – jarní rovnodennost)

Ti, co se narodili v Dubu, jsou ctižádostiví, čestní a zásadoví. Jsou to vůdčí osobnosti, slabší a utlačované jedince ochraňují. Milují uznání a svobodu, jsou tvrdohlaví a vznětliví.

Oliva (23. září – podzimní rovnodennost)

Jedinci narození v Olivě se umí se dokonale ovládat. Bývají klidní, trpěliví a laskaví, tolerance jim nechybí. Dokážou se pro druhé obětovat, což se negativně odráží na jejich zdraví.

Líska (22. březen – 31. březen, 24. září – 2. říjen)

Zrozenci Lísky mohou působit nenápadně, přesto dobře vědí, jak dosáhnout svého. Mají pevnou vůli a výbornou intuici. Rádi věci do detailu plánují, jsou náladoví a nevyrovnaní.

Jeřáb (1. duben – 10. duben, 3. říjen – 11. říjen)

Lidé, již se narodili ve znamení Lísky, jsou zodpovědní, zruční a vytrvalí. I když jsou společenští, pozorně si střeží své soukromí. Inklinují k sebestřednosti, potřebují být obdivováni.

Javor (11. duben – 20. duben, 12. říjen – 21. říjen)

Jedinci narození v Javoru mívají velké ambice a smysl pro spravedlnost. Snadno se nadchnou pro všechno nové. Na jiné lidi mají značný vliv, jsou dominantní, někdy i domýšliví.

Ořešák (21. duben – 30. duben, 22. říjen – 31. říjen)

Zrozenci Ořešáku se spoléhají výhradně na sebe, k ostatním jsou nedůvěřiví. Za svými cíli jdou vytrvale, mají úžasný cit pro strategii. Jsou konzervativní, změny nemají v oblibě.

Denní osobní a erotické horoskopy podle zvířetníkových znamení jsou k přečtení zde.

Související články

Další články