Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Keltský horoskop, část I.: Jak vás vystihuje strom, pod jehož vládou jste se narodili?

Které znamení stromoskopu je to vaše?

Keltové věřili, že člověk je bytostně svázaný s přírodou, nelze se tedy divit, že patrony lidí narozených v určitém období se u nich staly právě stromy, k nimž chovali značnou úctu.

Keltský horoskop začíná listopadem, stejně jako keltský nový rok. Stromokruh tvoří 21 znamení, strom v něm může být jednou (jde-li o slunovraty a rovnodennosti), dvakrát či čtyřikrát. Dnes si představíme jedenáct stromových znamení.

Topol (1. listopad – 10. listopad, 1. únor – 10. únor, 1. květen – 10. květen, 5. srpen – 14. srpen)

Lidé, kteří se narodili v Topolu, jsou ušlechtilí, přímočaří a čestní. Snadno se učí, mají blízký vztah k přírodě. Jsou přirozeně hrdí a nezávislí, nesnáší jakékoliv omezování.

Kaštan (11. listopad – 20. listopad, 11. květen – 20. květen)

Jedinci narození v Kaštanu jsou společenští, houževnatí a spolehliví, mají cit pro spravedlnost. Nejednají ukvapeně, věci si potřebují rozmyslet. Jsou umínění a zásadoví.

Jasan (21. listopad – 30. listopad, 21. květen – 30. květen)

Zrozenci Jasanu jsou pracovití a ctižádostiví, mají přirozenou autoritu a dobré organizační schopnosti. Na druhé mívají vysoké nároky, ve vztazích jsou nezřídka sobečtí.

Habr (1. prosinec – 10. prosinec, 31. květen – 10. červen)

Ti, co se narodili ve znamení Habru, mají vyvinutý smysl pro pořádek a disciplínu, dbají na dodržování pravidel. Neumí se rychle rozhodovat a nevyhledávají změ­ny.

Fíkovník (11. prosinec – 20. prosinec, 11. červen – 20. červen)

Lidé narození ve Fíkovníku jsou šikovní a všestranní, mají dobrodružnou povahu. Chybí jim vytrvalost, bývají nesoustředění a roztěkaní, špatně nesou konkurenci.

Buk (21. prosinec – zimní slunovrat)

Zrozenci Buku mají velké ambice, jsou cílevědomí a houževnatí, někdy i na úkor osobního života. Na ostatní mohou působit přísně, jsou nekompromisní a neústupní.

Bříza (21. červen – letní slunovrat)

Jedinci zrození v Bříze jsou bystří a skromní, mají příjemné vystupování. Ochotně jiným pomáhají, empatie jim nechybí. Řídí se spíše intuicí, jsou úzkostliví a zranitelní.

Jabloň (22. prosinec – 1. leden, 22. červen – 2. červenec)

Lidé, již se narodili ve znamení Jabloně, jsou srdeční a velkorysí. Nebojí se žádných překážek, rádi poznávají všechno nové. Mají velkou fantazii a jsou nepraktičtí.

Jedle (2. leden – 11. leden, 3. červenec – 13. červenec)

Zrozenci Jedle jsou pracovití a cílevědomí, od problémů neutíkají. Spoléhají se hlavně na sebe, jsou svědomití ve všem, co dělají. Bývají náladoví, uzavření a nedůvěřiví.

Jilm (12. leden – 22. leden, 14. červenec – 24. červenec)

Jedinci narození v Jilmu jsou pohodoví a vyrovnaní. Málokdy je něco zaskočí, všechno dopředu pečlivě plánují, jsou předvídaví. Mají rádi obdiv a jsou sebestřední.

Cypřiš (23. leden – 31. leden, 25. červenec – 4. srpen)

Ti, kteří se narodili v Cypřiši, jsou přátelští a optimističtí, umí se lehce vyrovnávat se stresem. Vadí jim omezování osobní svobody, mívají potíže dotahovat věci do konce.

Příště se podíváme na zbývajících deset znamení stromoskopu. Svůj osobní a erotický horoskop podle zvěrokruhu naleznete každý den tady.

Související články

Další články