Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Keira Knightley fotí nahé reklamy, její dcera ale nesmí koukat na Popelku. Je prý genderově nevyvážená

Zdroj:
pokrytectví?
Pořádný rozruch nedávno způsobila hollywoodská hvězda a jedna z nejvyhledávanějších hereček vůbec, Keira Knightley (33), když v talkshow prozradila, že její tříletá dcera má zakázané některé z pohádek z tvorby Walta Disneyho - třeba Popelku či Malou mořskou vílu. Ptáte se proč? Prý neukazují dívkám dobrý příklad, jak by se měly chovat.

Slavná herečka prohlásila ve americké talkshow moderátorky Ellen DeGeneres, že její dcera má některé pohádky z produkce Walta Disneyho úplně zakázané. Vadí jí, jak se v nich přistupuje k ženským rolím. „Popelka čeká na bohatého kluka, který ji zachrání. To nedělejte! Zachraňte se samy. To je přece jasné,“ prohlásila herečka o animovaném filmu, který vznikl skoro před sedmdesáti lety. Dost podobně se vyjadřuje i o dalších legendárních hrdinkách.

„Písničky v Malé mořské víle jsou skvělé, ale nevzdala byste se přece svého hlasu kvůli muži,“ vysvětlila herečka. „Tahle mě zrovna štve, ten film mám opravdu ráda. Ale držím se,“ dodala Knightleyová ve smyslu, že z původního zákazu rozhodně neustoupí. Korunu tomu nasazuje, když prohlašuje, že jí velmi vadí, že ve Sněhurce princ políbil spící hlavní hrdinku, aniž by se jí dovolil. Jak to měl ale udělat už se třiatřicetileté herečky a zřejmě novopečené mluvčí feministek už nikdo nedoptal. Škoda.

Výše zmíněné citace vyvolávají hodně silné pochybnosti o hereččině paměti, když si uvědomíme, že v jejích nejslavnějších rolích není Keira zrovna zahalená od krku až po kotníky a pokud si vzpomínáme, v Pirátech z Karibiku její postavu mnohem více než ženská práva a genderově vyvážený přístup zajímal rum. Nelze si také nevzpomenout na její reklamní kampaň pro Chanel, při které se zcela nahá válela mezi krabičkami od parfémů. Přínos podobných rolí Keirou tolik skloňované genderové vyváženosti bohužel sama herečka nekomentovala.

Související články

Další články