Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Keanu Reeves slaví 56. narozeniny: Sestru mu vzala leukemie, kamaráda zabily drogy

Keanu Reeves slaví 56. narozeniny: Sestru mu vzala leukemie, kamaráda zabily drogy
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
legenda
Jedni ho zbožňují, druzí kritizují - přesto patří Keanu Reeves k nejslavnějším hercům své generace. Rodák z Bejrútu, který po většinu života platil za samotáře, si prožil několik osobních tragédií. V posledních letech se ale i u něho začíná blýskat na lepší časy. Keanu, který dnes slaví 56. narozeniny, našel po letech pravou lásku.

Keanu patří k těm hercům, kteří svůj život většinou nekomentují. Proto je jeho soukromí i on sám pro některé velkou neznámou. V životě se několikrát setkal se smrtí jak u svých nejbližších, tak u sebe. Záliba v nočních jízdách autem pod vlivem alkoholu ho dvakrát málem stála život. Naštěstí vždy vyvázl "jen" s jizvami.

Otce od 13 let neviděl

Keanu se narodil v Libanonu anglické matce a čínsko-havajskému otci, po kterém zdědil exotický vzhled i jméno. Rodiče se ale brzy rozvedli, a tak se matka, sestra Kim a Keanu přestěhovali do Kanady. Svého otce naposledy viděl, když mu bylo 13 let. Na střední škole si zamiloval dvě věci - hokej a herectví. Jelikož mu studium příliš nešlo, v sedmnácti školu opustil a začal se živit jako brusič bruslí, později jako manažer obchodu s těstovinami. Na první role si musel ještě počkat.

Zrodila se hvězda, co odmítá role

V roce 1986 přišla nabídka na zásadnější roli. Od snímku Youngblood z hokejového prostředí se herce štěstí na role poměrně drželo. Není žádným tajemstvím, že několik skvělých a pohádkově ohodnocených rolí Reeves ve své kariéře odmítl. Třeba kvůli tomu, že se chtěl zrovna věnovat více divadlu nebo hře na baskytaru.

V případě pokračování Nebezpečné rychlosti tak přišel o 12 milionů dolarů. Raději dal přednost možnosti zahrát si Hamleta na jevišti v Kanadě. V roce 1995 odmítl i roli ve snímku Nelítostný souboj, kde by hrál po boku Al Pacina a Roberta De Nira. Filmové trháky Ďáblův advokát a Matrix z něho udělaly ještě větší hvězdu, než do té doby byl. To potvrdil i v roce 2014 rolí Johna Wicka ve stejnojmenném akčním thrilleru.

Osobní tragédie ho poznamenaly

Keanu o sobě kdysi prohlásil, že je jako Mickey Mouse, protože lidi neví, kdo je pod maskou. Herec opravdu patří k nejtajemnějším hvězdám světového showbyznysu. Své soukromí si střeží, několik tragických událostí z jeho života se ale utajit nepodařilo. Například to, že jeho sestra Kim onemocněla leukemií nebo že v roce 1993 zemřel jeho nejlepší kamarád River Phoenix na předávkování drogami.

V roce 1998 se poznal se svou přítelkyní Jennifer Syme, která záhy otěhotněla a pár se těšil na společného potomka. Na Štědrý den ale Jennifer porodila mrtvou holčičku Avu. Smutná událost ji poznamenala natolik, že se v roce 2001 předávkovala léky a vjela plnou rychlostí do stojících aut.

Sám herec měl několik autonehod, ze kterých jen štěstím vyvázl. Na jednu z nich mu zůstala památka v podobě jizvy přes celý hrudník a břicho.

Vášeň pro umění ho spojila s novou láskou

Osobní tragédie, při kterých přicházel o své blízké, herce poznamenaly a málokdo už věřil tomu, že se ještě někdy zamiluje. Od poloviny roku 2018 ale začal randit s umělkyní Alexandrou Grant, se kterou se zná už od roku 2009. Zdá se, že se blýská na lepší časy. Dvojici spojuje vášeň k umění a literatuře. Jejich okolí tvrdí, že se spolu nikdy nehádají a vytváří kolem sebe cosi uklidňujícího, co lidi přitahuje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy