Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Když vztah zničí nevěra: Nesmíte ji přiznat, tvrďte, že ten muž je opravář, radí Jan Cimický

Zdroj: Profimedia.cz
SERIÁL EXTRA
Nevěra je bezpochyby jednou z nejhorších věcí, která může vztah potkat. Ne vždy to ale musí nutně znamenat konec velké lásky. Jsou ovšem případy, kdy podváděný partner zálety svého protějšku nerozdýchá a vztah ukončí. Co je ale přesným důvodem, že jeden z partnerů začne být nevěrný? A jak optimálně takovou situaci řešit?

Nevěra je za všech okolností extrémně nepříjemná a složitá situace. A každý bude jistě souhlasit, že málokdo ji umí vhodně řešit. Jak ale vlastně vzniká? Co partnera motivuje k činu, který může mít fatální následky? Jedním z důvodů bývá, že je to velmi emotivní záležitost a ne každý umí, vcelku pochopitelně, v takové chvíli zachovat chladnou hlavu a řešit problém racionálně.

Někdy za nevěrou stojí touha po jakési partnerské pomstě, jindy chuť poznat zakázané ovoce, ale také třeba osvěžit svůj do jedné koleje zaběhlý život. Motivace partnera, který je nevěrný, ve finále bývá mnohdy různá. Co na nevěru obecně říká odborník? Oslovili jsme předního českého psychiatra Jana Cimického, který má na nevěru jasný pohled.

"Nevěra se nesmí přiznávat. To nás učil už Miroslav Plzák, který přišel s tím, že nevěra se má zatloukat, zatloukat a zatloukat. Žena, která byla přistižena při nevěře, musí tvrdit, že ten chlap, co leží nahý v posteli, je opravář, kterému se udělalo špatně a musel si odpočinout," řekl eXtra.cz Cimický s tím, že o věrném milování až do konce života si velké iluze nedělá. "Věrných mužů i žen, kteří bez nevěry a výměny partnera žijí celý život, moc není. Je to velmi vzácný úkaz. Motivací těch, co páchají nevěru, je mnohdy oživení vlastního vztahu, který se ocitl na jakémsi problémovém bodě," vysvětlil odborník.

Cimický zároveň dodal, že když dojde k nevěře, ženy jsou tolerantnější než muži. "Ženy mají v tomhle vůbec trochu jinou roli. Odpouštějí nevěru mnohem častěji než muži, protože muži jsou v tomto ohledu ješitní," dodává Cimický s tím, že pokud nepomůže zatloukání, je rozhodně dobré s partnerem, který na nevěru přišel, vše řešit racionálně.

Nevěra podle Cimického může vztah zabít, ale stejnou měrou i posílit.

Související články

Další články