Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nuda je spouštěčem chuti na sladké. Jak si nejlépe vychutnat mlsání?

Nuda je spouštěčem chuti na sladké. Jak si nejlépe vychutnat mlsání?
Zdroj: pixabay.com
Něco na zub
Tak kolik z vás během karantény už přibralo nějaké to kilo? Je jasné, že nedostatek pohybu si vybírá svou daň, proto je nutné přemýšlet, než si zacpete pusu sladkostmi. Vybírejte nejen podle chuti, ale také kvality a mlsejte tak, aby to pro vás bylo opravdu za odměnu.

Už více než měsíc jsme v domácí karanténě, kdy ven chodíme minimálně. Nejen, že nám schází jarní sluníčko a povalování se v parcích a posedávání na zahrádkách, ale také jsme ochuzeni o pohyb na čerstvém vzduchu. Po dlouhé zimě, kdy byla většina z nás zalezlá doma, nastalo období koronaviru, kdy opět trávíme většinu času s rodinou v uzavřeném prostoru.

Mnoho z nás touto dobou také více mlsá. Nuda je totiž jasným spouštěčem chuti na sladké. Nenechte se však ošálit a přemýšlejte, než sníte tabulku čokoládky na posezení. Kvalita je v tomto případě velmi důležitá. Proto si dopřejte jen to, co máte opravdu rádi. Inspirovat se můžete našimi tipy na sladké domácí mlsání.

Kvalitní čokoládou ku zdraví

Když sušenky, tak kvalitní, a když čokoládu, tak poctivou. Tomu odpovídají sušenky v belgické čokoládě Jedná se o mix tří druhů sušenek namáčených v mléčné , bílé i hořké čokoládě té nejvyšší kvality. Nejen, že sušenky skvěle chutnají, ale kvalitní čokoláda v malém množství je dokonce prý zdravá. Vědci zjistili, že snižuje riziko onemocnění srdce a mrtvice.

Oříškové mlsání bez chemie

Součástí vyváženého životního stylu jsou i zdravé tuky v podobě olejnatých semen a ořechů. Mohou mít v našem jídelníčku podobu oříškových směsí se sušeným ovocem, anebo si je můžeme dopřát ve formě pomazánek a krémů. Ořechy, ať už makadamové, pekanové, vlašské, nebo lískové, anebo mandle či arašídy, skýtají mnoho důležitých živin – antioxidanty, vitamíny E, K, B1 – B9, minerály, stopové prvky a nenasycené mastné kyseliny omega-3 a omega-6. Krémy se vyrábí šetrným procesem lisování za studena, neobsahují žádné chemické přísady a konzervanty, jde tedy o čistě přírodní produkt se 100% obsahem původní suroviny. Dokonalá oříšková másla můžete koupit na nakliceno.cz.

O chlup lepší palačinky

Také jsou u vás palačinky téměř na denním pořádku a marmelády už vám lezou ušima? Pak vyzkoušejte skvělý bio javorový sirup od Nature's Promise, který dostane toto oblíbené dětské jídlo o level výš. Navíc je javorový sirup zdraví prospěšný. Vyrábí se z mízy javoru cukrového a obsahuje cenné minerální látky, především mangan a zinek. Je také bohatým zdrojem antioxidantů a vlákniny. Kromě palačinek je skvělý k dochucení zmrzlinových pohárů, ale i jako zálivka do salátů. Bio javorový sirup Nature's Promise zakoupíte v supermarketech Albert.

Čas na kafíčko

Kávička je jedna z mála příležitostí, kdy si požitek z ní nechá ujít jen málokdo z nás. Ať děti křičí, pes kňučí a pračka třeba tancuje po koupelně, dopřát si kávu v klidu je nepsaným pravidlem. Vy teď můžete kávu ozvláštnit a zážitek z ní násobit. Značka Kotányi přichází na trh s mlýnky v hnědém kabátku.produkty/prehled/product/list/Product/?no_cache=1. Spice up my coffee vaši kávu oživí a dochutí. Na výběr máte mlýnek Chai moments s typickou směsí koření orientu. Ta obsahuje kardamom, skořici a karamelizovaný cukr. Dále je k dispozici Skořicový sen, sladký mlýnek s výraznou chutí skořice. No a poslední v řadě je Slaný karamel, kde tvoří základ karamelový sirup a jedlá sůl s jódem. Kromě kávy jsou tyto mlýnky skvělé i na dochucování palačinek nebo jiných moučníků.

Související články

Další články