Rochelle nikdy nepracovala a do žádného zaměstnání se nehrne. Tvrdí, že její obezita je nemoc. Že by v práci mohla být nebezpečná svému okolí a že bude lepší, když bude sedět doma a pobírat sociální dávky.

Za rok dostane od státu 18 000 liber, což je více než 600 000 korun. Je to více, než je nástupní plat zdravotní sestřičky, a jsou to srovnatelné peníze, které při nástupu dostávají učitelky.

Morbidně obézní Rochelle ale tvrdí, že na peníze má nárok. Lékař jí totiž podepsal, že kvůli obezitě trpí spánkovou nemocí a nemůže pracovat.

Když Daily Mail tento příběh uveřejnil, zvedla se proti této tlusťošce vlna odporu. Každému vadí, že musí ze svých daní živit podobné líné kreatury.

„Nemohu pracovat kvůli mému zdravotnímu stavu. Když bych si sedla někam do kanceláře, tak hned usnu. Stejně by mě nakonec vyhodili,“ tvrdí Rochelle a provokativně dodává: „Kdo usíná, dělá chyby. Kdo ví, jaké tlačítko bych třeba zmáčkla. Mohlo by se něco pokazit a to by nebylo vůči kolegům v práci fér.“

Lékaři ji už několikrát varovali, aby koukala zhubnout, jinak že opravdu skončí zle. Jenže Rochelle jim vzkázala, že to sama nezvládne a zda by jí stát neplatil výživového poradce.

„Pracovala bych ráda, ale fakt to nejde,“ tvrdí dívka, která dokáže za den zbaštit až 10 balení chipsů. Sáhne po nich vždy, když má deprese anebo se nudí.

A protože je tlustá jak bachyně, tak má deprese často. Je to začarovaný kruh, ze kterého Rochelle vůbec nechce vystoupit.

V noci, když by měla spát, si pustí televizi a cpe do sebe čokoládu. Ráno je pak zase unavená a spí. Lékaři ale tvrdí, že má únavový syndrom.

Místní fitko jí nabídlo poloviční slevu. Chtěli dívku vzít mezi sebe a začít něco dělat s její váhou. On ale vzkázala, že fitko je daleko. Že tam nedojde, protože ji bolí nohy.

„Systém sociálních dávek je tu pro ty, kteří ho skutečně potřebují. Není možné, aby fungoval jako záchytná síť pro lidi, kteří nechtějí pracovat,“ zuří šéf Aliance daňových poplatníků Jonathan Isaby.

„Sociální dávky jsou tu pro lidi, kteří jsou v nouzi, ale kteří chtějí pracovat. Není prostě možné, aby daňoví poplatníci dotovali takové lidi,“ dodává znechuceně Isaby na adresu jednadvacetileté tlusťošky.

Isaby je přesvědčen, že obezita ještě nikoho neopravňuje k tomu, aby zneužíval sociální systém. Rochelle ale tvrdí, že neskutečně trpí, a nejraději by dostala invalidní důchod.

„Nejhorší je, že se nemohu dostat z postele. Bolí mě boky, záda a pohovka je celá proleželá,“ stěžuje si Rochelle a rychle dodává, že se svou hmotností něco určitě udělá. Zatím sdělila, že místo oblíbených sušenek časem přejde na bílý jogurt.