Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Když se jarní cibulka červená

cibulka, Tesco, důležité

Už jsme si zvykli, že není cibule jako cibule. Červenou cibuli používáme ve studené kuchyni, žlutou smažíme a bílou s oblibou používáme do náplní při pečení nebo ji nakládáme. Avšak jarní cibulku vídáme na pultech obchodů osamocenou. Nově však v obchodech Tesco naleznete, kromě klasické jarní cibulky, také červenou jarní cibulku. Ta je, oproti své kolegyni s bílou cibulkou, sladší a chuťově méně štiplavá. Během růstu je velmi citlivá, a proto se musí používat ty nejšetrnější postupy, takže je téměř v bio kvalitě.

Na první pohled se takřka neliší od klasické jarní cibulky. Její zelené části se skvěle hodí do salátů, nebo místo pažitky na chléb s tvarohem. Díky své jemnější chuti si ji oblíbí i ti, kteří se jindy cibuli vyhýbají. Kromě studené kuchyně ji také můžete využít při nakládání masa, grilování, a dokonce z ní připravit polévku či ji přidat do jarní nádivky. Červená jarní cibulka je k dostání v obchodech Tesco za 12,90 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Další články