Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Když se chce, tak to jde, Víťo: Frontman kapely Nebe zvítězil nad svými démony

Zdroj: archiv, Profimedia.cz
+ Dalších 16 fotografií
boj s démony
Nejsou démoni jako démoni! Přesto by mohl Víťa Starý (31) najít v příběhu zpěváka a kytaristy Petra Harazina (30) motivaci k dalšímu boji. Frontman kapely Nebe je abstinujícím alkoholikem, nejvíc mu pomohlo nechat se zavřít do léčebny.

Kdyby nebylo kolegů z kapely a rodiny, možná by stále patřil mezi prvoligové pijáky. Jenomže Petr Harazin okolí poslechl a přiznal si, že má s alkoholem vážné problémy. „Myslím si, že jsem začal nezřízené pít proto, že se mi ten stav beztíže líbil vlastně od úplného začátku,“ přiznal portálu reflex.cz.

Byl jsem alkoholik

S pitím začal až v osmnácti. Sice později než vrstevníci, zato s pořádnou vervou. Postupně se propil až k branám protialkoholní léčebny. A vrátil se z ní jako nový člověk, je z něj abstinent a život ho zase začal bavit. Nezřízeně pil i proto, že sice s Richardem Krajčem (42) dokázal napsal hit Srdce nehasnou pro Gotta (†80) a Charlottku, práce na vlastních projektech ale vázla.

„Kromě kluků z kapely tam byla i moje rodina, moje přítelkyně. Stály tam sklenice s vodou. Tak jsem si říkal, že asi tuším, co přijde. Seděl jsem tam jako vyplašený jelínek. Tam mi řekli, že by si přáli, abych podstoupil ústavní léčbu. To bylo úplně nejhorší, cítil jsem obrovskou apatii a byl jsem naštvaný na kluky, že se mi pletou do osobního života,“ říká Harazin, který dnes nelituje, že poslechl.

Víťo, zkus to taky!

S démony, podle kuloárních informací mnohem drsnějšími než alkohol, bojuje i zpěvák Vít Starý ze skupiny Mandrage. Takové štěstí jako Harazina a kapelu Nebe je ovšem nepotkalo. Víťa přestal s kolegy komunikovat a ti museli oznámit, že se rozpadají. V sobotu hrají poslední, rozlučkový koncert v pražském Foru Karlín.

Příběhem Petra Harazina by se mohl Víťa i další kluci z Mandrage inspirovat. Když se chce, tak jde úplně všechno.

Související články

Další články