V úterý večer došlo k neštěstí v obci Hrob na Teplicku. Patnáctiletá dívka bez řidičského oprávnění nezvládla vůz značky Nissan Micra. Mladičká řidička srazila ženu s kočárkem. Pak nissan narazil do zdi. Chodkyně je těžce zraněná. Miminko by mělo být v pořádku. „Žena byla s vážným zraněním letecky transportována do nemocnice, k ošetření bylo převezeno také její dítě, které bylo v kočárku,“ uvedl pro Týden.cz teplický policejní mluvčí Daniel Vítek. Bližší podrobnosti policie k nehodě zatím nevydala.

Češi se na sociálních sítích rozzuřili a dívce by nejraději dali doživotí. „To, že je nezletilá, to nikoho nezajímá. Za volant si sedla vědomě bez řidičského průkazu, a tak by měla dostat adekvátní trest.“ Vedle dívky údajně seděl devatenáctiletý mladík, který jí vůz zapůjčil. Podle svědků hned po nehodě mladík utekl a dívka přijala veškerou vinu. Tato informace však zatím není ověřená.

Názory Čechů se shodují. Dívka by měla být potrestána bez ohledu na trestní bezúhonnost. Své činy a chování konala vědomě a dobrovolně. Ohrozila život nejenom svůj a kamaráda, ale hlavně ženy s malým dítětem.

Co myslíte vy? Jaký trest byste navrhli pro patnáctiletou dívku? Podělte se s námi o názor v diskuzi.