Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Když mamka pila, nebylo to hezký: Tyranka z Brna pět let mlátila malého syna

Když mamka pila, nebylo to hezký: Tyranka z Brna pět let mlátila malého syna
Zdroj: unsplash.com
zrůda
Hotovým peklem si prošel školák z Brna, který musel dlouhých pět let snášet bití od vlastní matky. To ale nebylo zdaleka to nejhorší. Chlapec musel navíc přihlížet tomu, jak matka bije i jeho babičku. Brněnský městský soud nyní rozhodl o osudu kruté ženy.

O osudu tyranské matky nyní rozhodl brněnský městský soud. Za týraní a ohrožování výchovy ženě uložil tříletý trest odnětí svobody s odkladem na pět let. Žena byla věčně pod vlivem alkoholu a bila jak svého synka, žáka prvního stupně základní školy, tak i svou vlastní matku, tedy chlapcovu babičku. Na případ upozornil web novinky.cz.

Krutá matka

Žena měla chlapce týrat dlouhých pět let. Všechno začalo poté, co se rozvedla a se synem se nastěhovala do brněnského bytu své matky. Ta byla navíc tak velkorysá, že dceři byt 4+1 darovala s tím, že si v něm nechá jen jeden pokoj. To bylo ale ženě očividně málo, byla by nejraději, kdyby se matka odstěhovala do domova důchodců.

Po nastěhování začalo brutální týrání. Když se žena napila alkoholu, byla velmi agresivní. Syna bila téměř každý den. Týrání se nevyhnula ani štědrá babička, která se starala o chod domácnosti a o vnuka. "Plivala po ní, kopala ji, tahala za vlasy, strkala jí koště do obličeje, stříkala na ni čisticí prostředky, vyhazovala ji z bytu, opakovaně ji udeřila do obličeje," popsal soud podle portálu Novinky.cz. Chlapec se snažil babičku bránit, bohužel marně.

"Babičku mám rád, mamku nevím. Mamka pije skoro každý den, nejvíc o sobotách a nedělích. Když pracovala, moc nepila. Jak odešla z práce, pila pořád. Na mamce poznám, že je opilá, tak, že když byla střízlivá, dřív vstávala, měla jinačí hlas, byla víc upravená, byla hodná. Když byla opilá, nebylo to hezký," popisoval týraný chlapec.

"Jednalo se o křik, vyhazování z bytu, byla velmi hrubá, nazývala mě bábou, říkala, abych se sbalila a okamžitě vypadla. Neměla jsem však kam jít. Strkala mi do obličeje smeták obrácenou stranou, plivala po mně," líčila babička.

Případ vyvrcholil před dvěma lety na Vánoce, když krutá matka synovi zakázala slavit tento dětmi milovaný den. "Dcera čtrnáct dní proležela, pila a zakázala je slavit. Sice nazdobila stromeček, ale na Štědrý den nevylezla z postele a říkala, že nic dělat nebude. V mezičase, když spala, udělala jsem večeři a vnuk si našel dárky ve skříni," vysvětlovala babička.

"Na Vánoce mamka nechtěla nechat babičku udělat kapra. Babička ho udělala, ale mamka za to, že babička v kuchyni vaří, chtěla peníze. Peníze jí nedala, pak udělala kapra i salát, protože mamka tvrdě usnula," řekl chlapec. Nakonec v lednu 2019 v bytě konečně zasáhla policie.

Vinu popírá, ani sociálka si nevšimla

Soud rozhodl o vykázání ženy z bytu. Ona však svou vinu popírá a před soudem tvrdila, že se nic nestalo. "Matku jsem netýrala, spíše docházelo k potyčkám a žďuchání, kdy matka začala první, já se pouze bránila. Syna jsem také netýrala, v životě jsem ho nebila. Facku jsem mu dala, normální výchovnou," bránila se. Jenže jí na to nikdo neskočil. Výpovědi obětí hovořily jasně.

Co nikdo nechápe, je fakt, že na rodinu měla po celou dobu týrání dohlížet sociálka, ale ničeho zásadního si nevšimla. Nepostřehli, že by v domácnosti docházelo k něčemu špatnému a už vůbec ne k týrání.

"Při návštěvách jsme nezaznamenali, že by obžalovaná byla pod vlivem alkoholu. Občas bylo v bytě něco rozbitého. Modřin jsem si na chlapci nevšimla, na nic si nestěžoval," tvrdila pracovnice sociálky před soudem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy