„Kramný se mě neptal na lékařské věci, ale na to, jestli bude muset platit za kufry, když se vrací sám,“ uvedl Kolouch ve výpovědi. To lékaře překvapilo, léta už pracuje na urgentním příjmu a taková otázka – po ztrátě těch nejbližších by čekal jinou reakci – mu dodnes utkvěla v paměti. Kramný se prý neptal na fakta, jen na to, kdy pojede domů.

Do Egypta přiletěl po smrti Moniky a Kláry a měl Kramnému zajistit ošetření. To sice nepotřeboval, druhý den si ale stěžoval, že nezvládá stres a samotu. Doporučil mu sedativa a po jejich podání byl prý Kramný už spokojený.

Lékař také ve své výpovědi hovořil o otravě, která se mu už tehdy zdála nepravděpodobná. „Vzhledem k nepřítomnosti dalších postižených se mi otrava z jídla po 48 hodinách zdála jako velmi nepravděpodobná. Stejně jako že by za 24 hodin zemřely dvě takto mladé a zdravé osoby na dehydrataci,“ cituje lékaře Blesk.cz.

Překvapení neskrýval ani další svědek, jehož výpověď dnes zazněla. „Dozvěděl jsem se, že pan Kramný nechal kufry manželky a dcery na recepci hotelu, který opouštěl, s tím, že si je můžou rozebrat jeho zaměstnanci. Bylo mi divné, že by ty věci nechal zaměstnancům hotelu, o kterém tvrdil, že mu tam otrávili manželku a dceru,“ uvedl mluvčí CK Blue Style Martin Slaný.