Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Když jí bylo 12, vyvraždila svoji rodinu. Brzy půjde na svobodu a lidé mají strach

Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Když bylo dnes jednadvacetileté ženě s iniciálami J. R. dvanáct let, se starším přítelem zavraždila svoje rodiče a osmiletého brášku. Její trest se blíží konci, už minulý týden jí ale soud zrušil zákaz vycházení.

Psal se rok 2006, když celou Kanadu šokovala brutální vražda manželského páru a jejich synka. Ukázalo se, že vraždil ten, koho by vyšetřovatelé čekali nejméně – vlastní dcera zavražděných.

Všechny tři zavraždila se svým třiadvacetiletým přítelem Jeremy Steinekem, protože rodiče nesouhlasili s jejich vztahem. U soudu Steineke se přiznal k vraždě manželů, ovšem přísahal, že se smrtí osmiletého chlapce nemá nic společného. Svého vlastního bratra ubodala J. R., když se nemohl bránit a spal ve své posteli.

Jak uvádí Echo24.cz s odkazem na Daily News, soud poslal Steinekeho do vězení na doživotí, jeho nezletilá přítelkyně dostala jako dítě v Kanadě nejvyšší možný trest deset let. První čtyři roky byla zavřená na psychiatrii, další čtyři pod přísným dohledem.

Už příští rok v květnu to bude deset let, co nastoupila svůj trest. Po deseti letech se dostane zase ven. V diskuzích na sociálních sítích se však už teď lidé ptají, jestli deset let bylo dostačujících k její nápravě, jestli je vůbec možná resocializace dívky, která patří mezi nejmladší vrahy Kanady.

Začleňování dívky zpět do společnosti ovšem už začalo, minulý týden jí totiž soud zrušil zákaz vycházení, přičemž už loni zrušil zákaz vycházení o víkendu.

Související články

Další články