Někdy jde o sňatky stejně starých dětí, které domluví jejich rodiče. Jindy si holčičku ale koupí třicátník v plné síle nebo oplzlý vdovec. A to je pak ještě smutnější příběh.

Zranění, která dívka utrpí během sexu, potažmo u porodu, bývají často fatální.

Nejvíc dětských nevěst je v Nigeru, Čadu, Mali, Bangladéši a Guineji. Odhaduje se, že je zde provdaná každá třetí dívka mladší 18 let a každá devátá dívka mladší patnácti.

Přestože v Indii jsou svatby dětí oficiálně zakázané, v praxi kvetou dál. Například ve státě Rádžasthán se jich provdá víc než polovina dříve, než oslaví 15. narozeniny. Některým indickým nevěstám jsou třeba 4 roky!

Násilí na holčičkách jsou páchána napříč kontinenty, náboženstvími i kulturami. Důvodem jejich vzniku jsou zvrhlé kulturní tradice, náboženské zvyklosti, sociální tlak okolí, negramotnost či nouze. V mnoha případech je holčička provdána v útlém věku, aby měl manžel jistotu panenství. Jejich rodiny totiž žijí z méně než dolaru denně. Sňatek dcery pro ně znamená možnost přežití.

Největší mediální pozornost za poslední dobu si získal asi příběh desetileté jemenské holčičky Nujood Ali, která utekla z domova přímo do soudní budovy, kde požádala o rozvod s třicetiletým manželem, který ji znásilňoval a bil.

Jako jedna z hrstky dívek měla štěstí. Ve svých 10 letech se stala rozvedenou ženou…