Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kdyby byly některé věci jinak, Míšu bychom našli: Nejhorší případ v mé kariéře, tvrdí šéf kriminálky

Je ještě šance?
Zdroj: archiv
+ Dalších 15 fotografií
V lednu to bude přesně rok, co zmizela téměř beze stopy teprve dvanáctiletá školačka Míša Muzikářová. I ti nejvytrvalejší už vzdali šanci na to, že by se dívka mohla někdy najít zdravá a živá. Kriminalista Martin Charvát tvrdí, že kdyby byly některé věci jinak, možná by Míšu našli. Zároveň dodává, že tohle je jeho nejhorší případ v kariéře.

Dvanáctiletá dívenka Michaela Muzikářová zmizela před rokem a od té doby se kriminalistům nedaří nejenom najít dívku, ale ani udělat jakýkoliv pokrok ve vyšetřování. V případu je stále plno nejasností, ale na jednom se shodují téměř všichni.

Je velmi pravděpodobné, ale ne potvrzené, že Míša je už dávno po smrti a není vůbec jasné, zda se někdy najde její tělo. "Kdybychom dostali šanci řešit ho znovu, postupovali bychom stejně. Jiný postup mě nenapadá. Udělali jsme opravdu maximum,“ řekl v rozhovoru s MF DNES šéf ústeckých kriminalistů Martin Charvát.

„Konkrétní informace, kde by tělo mohlo být, ale prostě nemáme. Hledáme, jak se říká, jehlu v kupce sena,“ tvrdí dále. Hlavním podezřelým v případu ztracené Míši byl Otakar S, který býval přítelem její matky.

Ten však pár týdnů po Míšině zmizení spáchal sebevraždu, a možná právě proto nebyl případ nikdy vyřešen. Lidé se ptají, zda policisté například k Otakarovi S. nepřistupovali příliš laxně a s klidem.

„Samozřejmě, že se nám stane, že zvýšíme hlas nebo praštíme do stolu. To by snad člověk ani nebyl normální, kdyby se mu to nestalo. Víc si ale dovolit nesmíme. To bychom celý, třeba dobře rozjetý, případ mohli shodit. Mohlo by se to proti nám otočit. I když neříkám, že by v některých specifických případech nemohla být nějaká forma určitého mírného nátlaku ku prospěchu věci. Ale třeba taky ne. Je to velmi subjektivní. Možná daleko víc by se nám ale hodila jiná věc,“ pokračuje dál Martin Charvát.

Celý případ Míši se nakonec odložil, ale policie se jím stále zabývá. Sám Charvát uznal, že to je jeho nejhorší případ v kariéře. „Je to velký neúspěch, který významně poznamenal jinak dobrý rok,“ zakončil.

Související články

Další články