Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Kdy už konečně dorazí jaro? Meteoroložka Honsová se vyjádřila k březnovým teplotám

Kdy už konečně dorazí jaro? Meteoroložka Honsová se vyjádřila k březnovým teplotám
Zdroj: Pixabay
POČASÍ
Zdá se, že ty pravé jarní dny jsou stále v nedohlednu. Počasí se střídá jako na houpačce, jednou svítí slunce, podruhé sněží. Meteoroložka Dagmar Honsová řekla, že studené a vlhké severní proudění by mělo slábnout až začátkem příštího týdne.

"Studené a vlhké severní proudění bude slábnout až počátkem příštího týdne," odpovídá meteoroložka Dagmar Honsová na otázku, kdy už konečně přijde jaro. Do začátku příštího týdne však musíme ještě vydržet. "Do té doby očekáváme podprůměrné teploty v porovnání s dlouhodobým normálem, občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, ranní mrazy a ojedinělou tvorbu náledí," konstatuje Honsová s tím, že na horách bude sněžení četnější a trvalé mrazy.

Začátek letošního astronomického jara, které startuje v sobotu 20. března, bude nejchladnější od roku 2018. "V ranních minimech naměříme až -10 °C a odpolední teploty se zastaví jen do 5 °C," říká Dagmar Honsová.

Nárůst teplot a ubývání oblačnosti očekáváme až příští týden. "V příštím týdnu od úterý budou nejvyšší odpolední teploty stoupat až k 10 °C a hranici 15 °C pokoříme ve čtvrtek," tvrdí Honsová a dodává: "Od čtvrtka by do konce března mělo převládat polojasné počasí s odpoledními teplotami až na 15 °C. Jarní počasí tak bude mít v porovnání se začátkem astronomického jara mírné zpoždění."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy