Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Kdy uvidíme pandy v pražské zoo? Zemanův slib se nevyplní

+ Další 3 fotografie
Zoo
Prezident Miloš Zeman (74) měl požádat čínského prezidenta o pandy do pražské zoo, ale nestalo se tak. Pražská zoo, která je měla získat, tak musela projekt expozice pand velkých a langurů pozastavit. Chystaný pavilon stál 200 milionů korun. Pandy v něm ale určitě nebudou.

Pandy, které se měly zabydlet v pražské zoo, zůstávají v Číně, kde o ně měl prezidenta požádat Miloš Zeman (74), ale neučinil tak. Pandy tedy zůstávají, kde jsou. Pavilon za 200 milionů bude sloužit jiným zvířatům.

„Pavilon byl už od začátku připravován tak, aby ho bylo možno jednoduše uzpůsobit jiným druhům zvířat. Pandy mohou být nahrazeny například medvědy pyskatými,“ uvedl Miroslav Bobek, ředitel pražské zoo, na svém Facebooku.

Bobek je přesvědčen o tom, že projekt spěje ke konci. „Vzhledem k tomu, že prezident ani letos pandy nezískal a že řada států nás již „předběhla“, začali jsme tento projekt upozaďovat. Navíc nynější vedení hlavního města se s ním podle mých informací neztotožňuje a je tedy pouze otázkou času, kdy bude oficiálně ukončen,“ dodal.

Miloš Zeman svůj slib zkrátka nesplnil a místo pand se budeme muset spokojit a jinými zvířaty.

Celé vyjádření Miroslava Bobka naleznete v naší fotogalerii.

Mohlo by vás zajímat

Další články