Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Kdy se Sobotka definitivně rozhodl? Evidentně po ranním setkání s prezidentem!

Jak to tedy bylo?
Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Ale Bohuslav Sobotka je ještě o level výš. Bojí se z vlády vyhodit ministra financí Babiše, tak potopil vládu celou. Právě s Bohuslavem Sobotkou se ráno viděl prezident Miloš Zeman. Sešli se a mluvili o odvolání Andreje Babiše.

Tohle nejspíše nikdo moc neočekával. Všichni počítali s tím, že před tiskovou konferencí premiér Sobotka požádá prezidenta Miloše Zemana (72), aby odvolal z funkce ministra Babiše. Velkou roli sehrálo setkání právě se Zemanem.

O tom, jak se Bohuslav Sobotka nakonec vyjádřil nebyli informováni ani nejbližší ministři za ČSSD. Sobotka se nechal slyšet, že varianta odvolat Babiše z funkce ministra nepřipadala v úvahu, protože by mu to dalo prostor prezentovat se jako mučedník.

„Jenom jsem ho dnes při našem krátkém setkání upozornil, že podle koaliční smlouvy potřebuje souhlas předsedy hnutí ANO. V případě Babišova nesouhlasu je situace řešitelná tím, že se vypoví koaliční smlouva,“ poznamenal Zeman.

Mohlo by vás zajímat

Další články