Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Kdy přijme Zeman Fialu? Prezident se na setkání se mnou těší, řekl lídr SPOLU

Petr Fiala: Kdy ho Zeman konečně přijme?
Zdroj: Profimedia
jmenování vlády

Prezident Miloš Zeman by měl přijmout lídra vítězné koalice SPOLU Petra Fialu poté, co ho převezou na standardní nemocniční pokoj. Kdy se tak stane, však stále není jasné.

Ze jmenování nové vlády se stává záhada s nejasným začátkem i koncem. Prezident Miloš Zeman, který je nyní v nemocnici na jednotce intenzivní péče, by měl jmenovat nového premiéra. Tím by se měl i podle dosavadních zvyklostí stát předseda vítězné koalice Spolu, Petr Fiala. Podle Fialy mu Zeman sdělil, že ho přijme poté, co se přesune na standardní nemocniční pokoj. Jenže není stále jasné, kdy se tak stane.

„Jsme domluveni, že jakmile by k tomu došlo, tak bychom o tom informovali. Zatím nemám stanovený termín,” uvedla k tomu pro Novinky.cz mluvčí Ústřední vojenské nemocnice, kde Zeman leží, Jitka Zinke. Zeman na tamní jednotce intenzivní péče leží od 10. října. Kolem jeho zdravotního stavu však od počátku panují pochybnosti a spekulace, protože hradní úředníci o záležitosti od začátku mlží a nechtějí sdělovat potřebné informace.

Podle vyjádření nemocnice se od 22. října prezidentův stav nepatrně zlepšil. Více však věc komentovat nechtěla „Zatím to nedokážu komentovat. Nejsem ani průběžně informovaná, takže se k tomu nemůžu ani vyjádřit. Pokud bude co sdělit, tak sdělíme, jsme na to připravení,” uvedla Zinke.

Fiala v úterý sdělil, že si volal s prezidentovým kancléřem Vratislavem Mynářem. Vyřídil mi vzkaz od prezidenta Zemana. Ten se těší na setkání se mnou, které se uskuteční ve chvíli, kdy bude přesunut na normální pokoj,“ řekl Fiala.


Související články

Další články