Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Kdy nastanou novoluní v roce 2023. Přinesou nové začátky a nabijí nás energií

Jak bude vypadat váš den při novoluní?
Zdroj: pixabay
NOVOLUNÍ 2023

Podobně jako Měsíc v úplňku i novoluní může mít na člověka, jeho zdraví a psychiku určitý vliv. V tomto období se Měsíc nachází přesně mezi Zemí a Sluncem. Jeho osvětlená část je tedy zcela na straně Slunce a pro nás je neviditelný. Tomuto úkazu říkáme nov. V redakci eXtra.cz jsme se podívali na to, jaká novoluní nás v roce 2023 čekají.

Novoluní v lednu 2023 - 21. ledna ve 21:53

V noci z 20. na 21. ledna vstoupí Slunce do znamení Vodnáře. Toto znamení je energické, ambiciózní a někdy až lehce nepochopené, jako z jiné planety. Dorůstající Měsíc ve Vodnáři by nás tedy měl nabít novou životní silou. Pokud něco dlouho odkládáte, teď je ta pravá chvíle se do toho pustit. A nebojte se, že jsou vaše vize přestřelené. Vodnářovo štěstí přeje snílkům.

Novoluní v únoru 2023 - 20. února v 08:05

Novoluní v únoru bude ve znamení Ryb. Ryby jsou kreativní snílci, a tak i tento měsíc bude ve znamení rozletu. Nebojte se experimentů a nových věcí. Můžete se také pustit do nějaké umělecké činnosti. Kreativitě se meze nekladou. Mohl by na vás ovšem dopadnout i jarní splín. Nenechte se jím vykolejit.

Novoluní v březnu 2023 - 21. března v 18:22

Březnové novoluní bude ve znamení tvrdohlavého Berana. Neústupné znamení vám může pomoci v cestě i za nejodvážnějšími sny. Nasajte Beranovu energii a určete si cíle do budoucna. S důležitými rozhodnutími se však neunáhlujte.

Novoluní v dubnu 2023 - 20. dubna v 06:12 - Zatmění

Bude to druhé novoluní v Beranu a nastane zároveň i hybridní zatmění Slunce viditelné z Austrálie a Papuy-Nové Guineje. Střední Evropě se zatmění téměř vyhýbají. Jak uvádí server Astro.cz, poslední mohli Pražané sledovat naposledy roku 1706 a na další bychom si museli počkat do roku 2135. Toto novoluní by mohlo značit nové začátky. Hoďte staré křivdy za hlavu a soustřeďte se na pozitiva.

Novoluní v květnu 2023 - 19. května v 17:53

Květnové novoluní bude ve znamení Býka. Požitkářští Býci patří mezi největší kliďase horoskopu. Dorůstající Měsíc v tomto znamení je tedy předpokladem pohody. Je to také ideální období pro meditaci a hledání vnitřního míru.

Novoluní v červnu 2023 - 18. června v 06:36

Novoluní v červnu nás zasáhne v Blížencích. Toto zvídavé znamení dokáže velice dobře a intenzivně pracovat. Ve svých věcech má ale trochu chaos. Budete mít možná tendenci dělat více věcí najednou a přebíhat od jednoho k druhému. Nenechte se vším ale příliš strhnout.

Novoluní v červenci 2023 - 17. července ve 20:31

Červencové novoluní přijde v Raku. Ten je považovaný za znamení s největším smyslem pro rodinu a její zázemí. Toto období bude nahrávat prohlubování mezilidských vztahů a budování hodnot. Pozor ale na silné emoce a zbytečnou přecitlivělost, která by s Rakem mohla přijít.

Novoluní v srpnu 2023 - 16. srpna v 11:37

Novoluní na konci léta bude ve znamení Lva. Tito králové zvířecí říše jsou známí svojí sebedůvěrou a pýchou. Přesto se ovšem nedá říci, že by byli sobečtí. Naopak jim nedělá problém se dělit a o ostatní se opravdu zajímají. Využijte tedy jeho síly, choďte do společnosti, navazujte nové výhodné kontakty či prohlubujte ty staré. V budoucnu to oceníte. Nezapomeňte se ale i jen tak bavit.

Novoluní v září 2023 - 15. září ve 03:39

Novoluní v září bude ve znamení Panny. Nastává ideální období pro očistu těla i duše. Můžete zkusit meditaci či jógu. Pořádek je dobré udělat si i v domácnosti, tak jak má toto znamení rádo. Uvidíte, jak vás to nabije energií.

Novoluní v říjnu 2023 - 14. října v 19:54 - Zatmění

V říjnu se dočkáme dalšího zatmění Slunce, tentokrát prstencového. Novoluní v tomto měsíci bude ve Váhách. Toto nerozhodné znamení je známé také svým citem pro estetiku a detail. To se může hodit při nějaké kreativní činnosti. V tento čas je dobré harmonizovat vztahy a nenechávat zbytečně neuzavřené věci.

Novoluní v listopadu 2023 - 13. listopadu v 10:27

Listopadové novoluní ve znamení Štíra. O Štírech se mluví jako o snad nejvášnivějším znamení zvěrokruhu. V tomto období budou naše city a emoce jako na houpačce. Bouřlivá doba bude vybízet k řešení případných krizí ve vztahu. Do ničeho se ovšem nevrhejte s horkou hlavou a vše si raději poctivě promyslete.

Novoluní v prosinci 2023 - 13. prosince 00:31

Poslední novoluní roku bude ve Střelci. Toto nezkrotné znamení vás nabije novou silou. Střelci rádi experimentují a objevují něco nového. I vás tak může zasáhnout touha po vědění. Vložte do ní onu právě nabitou energii a zkuste, co jste dosud nedělali. Třeba objevíte nový koníček.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy