Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kdy je správný čas na dítě? Tohle je 6 zajímavostí o ženských biologických hodinách!

Zdroj: archiv
Pořád bylo příliš brzy a najednou je pozdě... Biologické hodiny jsou nevyzpytatelný, ale zásadní mezník v životě každé ženy. Už vám začaly tikat?

Každá zdravá žena by v sobě měla mít zabudované jakési vnitřní hodinky, které jí dají najevo, kdy je vhodný čas stát se matkou.

Ve většině případů si ženy začínají uvědomovat, že je čas na zplození potomka, někde mezi 27. až 30. rokem, ale čím dál tím více žen si tikání biologických hodin začne připouštět až po 30.

Tohle je 6 zajímavostí o „časované bombě“, která tiká uvnitř každé ženy.

1. Ideální věk na otěhotnění je mezi 20.-30. rokem života. Ačkoli mnoho žen mateřství odkládá do vyššího věku, protože chtějí nejprve dostudovat, mít vlastní bydlení a být zajištěny i po finanční stránce, později jejich plány na rodinu mohou narušit problémy s početím. Biologické hodiny se totiž nedají nijak oklamat.

2. Zatímco třicátnice to ještě z pohledu početí nemají až tak hrozné, ženy po 35. roce by si měly se založením rodiny pořádně pospíšit. Věk 35 let se totiž považuje za jakousi hranici, kdy plodnost výrazně klesá a zplození dítěte může být dost náročné. Ve vyšším věku také dochází k častějším potratům nebo vývojovým vadám u dítěte.

3. Když žena po třicítce uslyší tikot biologických hodin, obvykle začne panikařit a okamžitě hledat muže jako otce svého dítěte. A to je špatně. Tyto ženy se obvykle dostanou do soukolí neúspěšných pokusů a zklamání. Muž by měl být především partnerem, až posléze vaším oplodňovačem.

4. Ženy, které kolem sebe šíří auru „úspěšnosti a nezávislosti“ a živí své okolí historkami o tom, jak je jim samotným dobře, děti by nikdy nechtěly a muže k životu nepotřebují, lžou, nebo zastírají jiný problém. Bohužel.

5. Ženy, kterým biologické hodiny nikdy tikat nezačnou, samozřejmě existují. Neznamená to, že by s nimi bylo něco v nepořádku a že by nemohly prožít plnohodnotný život. Zkrátka mají priority jinde.

6. To, zda ženám hodiny tikají, či nikoli, bohužel ovlivnit nejde. Je to věc přírody. Když už ale jednou tikat začnou, neměly by je rozhodně podceňovat. Podle odborníků je ignorace biologických hodin v podstatě to nejhorší, co ženy mohou udělat. Následky jsou totiž doživotní!

Takže se dlouze nerozmýšlejte a skočte na to!

Související články

Další články