Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kdo získal nejvíce Českých lvů v historii: Mezi rekordmany je několik překvapení

Český lev 2021: Kteří herci a herečky mají doma nejvíce filmových cen
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
SČÍTÁNÍ LVŮ
Vyhlašování cen Český lev je za rohem, nominace jsou rozdány a čekáme na vyhlášení vítězů. Ještě než přijde, pojďme se podívat na herce a herečky, kteří mají těchto skleněných sošek doma nejvíce. Některá jména vás určitě překvapí.

Nejúspěšnější herci Českého lva

Ivan Trojan - na prvním místě asi nešlo čekat nikoho jiného. Herec získal Českého lva už šestkrát, konkrétně za filmy Díra u Hanušovic, Ve stínu, Václav, Jedna ruka netleská, Smradi a Musím tě svést. Kuriózní situace nastala právě u posledních dvou jmenovaných. Oba České lvy totiž Trojan získal ve stejném roce, u Smradů za hlavní roli a druhého za vedlejší v Musím tě svést. Letos má želízko v ohni za ztvárnění Jana Mikoláška ve filmu Šarlatán

Jiří Schmitzer - stříbrná medaile patří veteránovi české kinematografie, který si skleněnou sošku odnesl domů čtyřikrát. Jiří Schmitzer byl poprvé oceněn v roce 1997 za film Bumerang, od té doby se mu ji povedlo získat za filmy Kráska v nesnázích, Jako nikdy a Staříci.

Jan Budař - překvapení i na třetím místě. Nezdá se to, ale Jan Budař získal Českého lva třikrát. Všechno jeho výhry ale spadají do nultých let tohoto století. První v roce 2003 za Nudu v Brně, díky které vešel Budař do širokého povědomí. Dalšího si odnesl o rok později za film Mistři, třetího získal v roce 2007 za vedlejší roli ve filmu Václav. Navíc má ještě Českého lva za scénář k filmu Nuda v Brně.

Nejúspěšnější herečky Českého lva

Aňa Geislerová - tohle asi nikoho nepřekvapuje, takže jen řekneme, že Anna Geislerová získala Českého lva pětkrát. Poprvé v roce 1999 za Návrat idiota, od té doby získala cenu také za Želary, Štěstí, Krásku v nesnázích a Nevinnost. Lva tedy získala naposledy před deseti lety, i když má letos má možnost získat šestou sošku za ztvárnění Olgy Havlové ve snímku Havel

Klára Melíšková - herečka získala prvního lva už v roce 2004 za svou první velkou roli ve filmu Mistři. Další ocenění získala Klára Melíšková až v roce 2012 za Čtyři slunce, a poté ještě za snímky Já, Olga Hepnarová a naposledy loni za Vlastníky. Ze šesti nominací si tak odnesla čtyři ceny, což není špatná bilance.

Zuzana Bydžovská - herečka proměnila hned své první tři nominace ve tři vítězství. Konkrétně šlo o její výkony ve snímcích Gympl, Venkovský učitel a Mamas a Papas. Tři České lvy tak získala v rozmezí čtyř let. Od té doby byla Zuzana Bydžovská nominována ještě pětkrát, ale žádné další vítězství nepřidala.

Související články

Další články