Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Kdo za ně mluví na Facebooku? Chyba svlékla Klause a Okamuru do naha

Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
Politika česká
Populární internetová síť Facebook měla v pátek výpadky. Chyba odhalila, kdo se ve skutečnosti stará o profily českým politikům. Pokud jste si mysleli, že s vámi na Facebooku komunikuje skutečný Okamura nebo skutečný Klaus, tak vás asi čeká zklamání. Politici za sebe často nechávají hovořit jiné osoby a agentury.

Na celý problém upozornil Deník N. Tamější redaktoři upozornili na to, že za premiéra Babiše ve skutečnosti hovoří 10 až 15 lidí, kteří se mu starají o facebookový profil. Babiš (65) již dříve uvedl, že se jedná o jeho myšlenky, ale na Facebook to za něj dává sehraný tým.

Jak to má Okamura?

Na další facebookové profily, o které se starají profíci, upozornil web manipulátoři.cz. O profil šéfa SPD Tomia Okamury (47) se starají tři lidé. Je to Al Kadlčková, Lukáš Petřík a Tomáš Komora (to by mohl být pseudonym Okamury). Takže je tu naděje, že alespoň část příspěvků si píše opravdu sám Okamura. Podle webu manipulátoři.cz je Lukáš Petřík šéfredaktor dezinformačního webu EUportal. Tam mimo jiné najdete antisemitskou rétoriku.

Klaus se spojil se Štěpánkem

Zajímavá je situace u hnutí Trikolóra. „Hnutí Trikolóra, stejně jako profil Václava Klause mladšího spravuje Dan Štěpánek. Syn Petra Štěpánka,“ píše web manipulátoři.cz.

Zajímá vás, kdo se stará o web AntiKavárna? Autorem příspěvků je Tomáš Vyoral a Kateřina Zvědavová. Tomáš Vyoral je autorem komentářů třeba na webu FTV Prima. Vyoral i Zvědavová často vystupují proti Evropské unii. Za stránkou Czexit pak stojí Jiří Douša. Někteří správci věří tomu, co píší a aktivně to podporují. Jiní ale v zákulisí přiznávají, že správu profilů dělají jen pro peníze.

Související články

Další články