Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Kdo to po nás převezme? Tohle je 5 herců, kteří se pokusí do budoucna vzkřísit akční žánr

Kdo to po nás převezme? Tohle je 5 herců, kteří se pokusí do budoucna vzkřísit akční žánr
Zdroj: twitter.com
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Jean-Claude Van Damme nebo Wesley Snipes. To jsou dlouhodobě nejvýraznější jména akčního žánru. Všem zmiňovaným je ale už vysoko přes 50 let. Kdo jsou jejich nástupci?

Hlavní otázkou je, zda je vůbec někdo schopen výše uvedená jména nahradit.

Tento nelehký úkol si mimo jiné vzala za cíl akční série Expendables

Výsledek? Rozdíly mezi starou kvalitní klasikou a necharismatickou omladinou se ještě více zvýraznily. Mladí "hrdinové" dostali například při posledním dílu zmiňované akční ságy prostor, ale výsledek byl takový nijaký.

V sérii hráli mladíci až druhé housle a fanoušci je ani trochu nepřijali.

Chybělo jim charisma, herecký um, ale i přesvědčivé schopnosti v boji, který vyžaduje skutečnou hercovu připravenost.

Přesto nezoufejte! My jsme pro vás nyní připravili seznam alespoň pěti nadějí, které mají na to, zvednout padající prapor klasických akčňáků a zachránit jejich čest v konkurenci blockbusterů plných efektů.

1. Tom Hardy (38)

Tady není o čem diskutovat! Hardy je totiž absolutní sázkou na jistotu. Jedná se totiž o všestranného herce s neuvěřitelným fyzickým fondem, což dokázal například ve snímku Warrior, kde ztvárnil bojovníka MMA. To ale nebyl jeho jediný akční zářez. Zdatně si zaboxoval i v prohibičním dramatu Země bez zákona, zahrál si Bana v posledním Batmanovi a naposledy démonicky ztvárnil Šíleného Maxe

O Hardyho je neuvěřitelný zájem. Představí se po boku DiCapria (40) ve snímku Revenant, a dokonce se o něm mluví jako o nové variantě pro Jamese Bonda nebo Wolverina. Dá se očekávat, že se chystá někomu na plátně dát pořádně po tlamě, a to je jedině dobře!

2) Jason Statham (48)

Nebýt pár posledních zádrhelů a extrémní Hardyho formy, tak je na prvním místě. Přesto se nelze ubránit dojmu, že už měl být dál. Staham začal kariéru hodně zajímavě, když debutoval ve filmech Guye Ritchieho (47) Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k. Jeho kariéru však lemují hlavně akční filmy. Tuhle etapu načal dnes již legendární sérií Kurýr a definitivně zvedl zájmem o svou osobu zběsilou peckou Zastav a nepřežiješ.

Na to zareagoval dokonce už sám velký Sly Stallone, který ho obsadil vedle sebe do hlavní role v Expendables. Tam se výborně chopil role drsňáka Lee Christmase. V dalších projektech už to však taková sláva nebyla. Za zmínku tak stojí snad jen filmy Redemption, kde hrál bezdomovce, a Špión, kde zase bavil hláškami. Statham je herec, který rozhodně umí hrát, ale musí se naučit lépe vybírat projekty.

3) Michael Jai White (47)

Jeho příjmení je vtipnou souhrou okolností, neboť se jedná o jediného Afroameričana v našem žebříčku. Michael Jai White si ale pozornost rozhodně zaslouží. Asi žádný jiný herec z našeho žebříčku totiž nemá v reálu takové bojové schopnosti jako on. Michael se totiž již od útlého věku věnoval všemožným bojovým sportům. Výsledek? Těžko uvěřitelných 26 titulů, které mu nakonec také vydláždily cestu do Hollywoodu. V něm nejprve zaujal skvěle zahranou rolí Mika Tysona (49), kterého ztvárnil v devadesátých letech, aby se pak přes žumpu s názvem Univerzální voják: Zpět v akci dostal i k prestižním projektům. Objevil se například v Temném rytíři nebo dvojce boxerského dramatu Neporazitelný.

Jeho trademark však nese název Black Dynamite. Tahle postavička, která nás humorně a přitom realisticky přenáší do reálií ulic v sedmdesátých letech, si nebere servítky s ničím a nikým a Whitovi zajistila doživotně status černošské legendy. Na větší průnik mezi akční elitu však stále čeká. Mohou za to zřejmě i jeho nediplomatické výroky na adresu Expendables, kam na rozdíl od jiných laso nedostal.

4) Scott Adkins (39)

Adkins má s Jaiem Whitem spoustu společného. Hráli spolu ve spoustě filmů, v akčním žánru jsou velmi respektováni, a o oba je tudíž velký zájem. Scott Adkins měl ke konfliktům a bojovému umění vždy blízko. Jeho otec, civilním povoláním řezník, ho vychovával v suché části Británie. Chlapec byl odjakživa hyperaktivní a nadevše miloval um Bruce Leeho (†32) a Jeana Clauda van Damma (54). Právě jeho druhý idol mu poté dopomohl k velké akční kariéře. Velký boom okolo jeho osoby nastal ve snímku Neporazitelný, kde se postavil tváří v tvář právě Michaelu Jai Whitovi. Adkins ho však možná zastínil, protože i bez kaskadéra dokázal předvádět neuvěřitelné akrobatické akční kousky, kterými vyrazil všem dech. Poté už to šlo ráz na ráz.

A tak se znovu představil jako ruský bijec Uri Boyka nebo v druhém pokračování Expendables čelil Stallonově bandě, aby mu pak Jason Statham mohl nechat useknout krk letadlovou vrtulí. Adkins ještě úplně nedorostl do muže hlavních rolí, ale jeho akrobatické kousky nedají fanouškům akčních filmů spát ani v hrobě.

5) Někdo další (Charlie Cox (32), Liev Schreiber (48))

Zatím jsme si představili víceméně pouze herce disponující hrubou silou. Nyní si však pojďme představit i seriálové herce, kteří krom síly disponují i neuvěřitelným charismatem a zasloužili by si větší šanci i na stříbrném plátně se zatnutými pěstmi a bambitkou v ruce.

Tím prvním z nich je Charlie Cox, který letos příjemně šokoval v akčním seriálu Daredevil. S rolí slepého právníka Matta Murdocka si totiž poradil mnohem lépe než takový Ben Affleck (43)! Dosud nepříliš známý britský herec těží ze skvělého scénáře, velkého charismatu, ale také až bessonovských akčních scén, ve kterých neuvěřitelně svižný akční hrdina vítězí díky přirozené intuici. Televizní diváci také ihned zaplesali nad novým hrdinou, který umí rány přijímat i rozdávat, a velkou realističností, která jinak není u komiksových hrdinů zvykem!

Druhým vážným kandidátem je i Ray Donovan neboli jeho představitel Liev Schreiber. Liev se však Rayem skutečně stal. Jeho hrdina je ochráncem celebrit v Hollywoodu, který je skutečným hnojařem, který si nebojí umazat ruce s čímkoliv, jen aby splnil svou práci a donesl emocionálně nespokojené rodině trochu toho blahobytu. Ray je přesně ten, koho chce a zároveň nechcete mít na své straně. V případě nutnosti vám totiž sešije čumák nebo vypálí dobře mířenou kulku přesně do čela. A běda sáhnout mu na rodinu! Liev Schreiber představuje přesně to, co v akčním žánru momentálně u jeho kolegů chybí. Fyzickou zdatnost, správňáctví a také obrovské charisma, které z něj přímo sálá!

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy