Ministryně Šlechtová se díky speciální VIP legitimaci mohla dostat na místa, kam se běžný divák podívat nemůže. Navštívila závodníky, kteří se chystali na start.. Těsně před startem se nalepila na Valentina Rossiho a dožadovala se podpisu a fotografie.

„Byla to opravdu velká ostuda. Paní ministryně se nedala odbýt a naléhala se slovy, že je ministryně a chce fotku. Rossi ji ve finále dokonce musel sám odstrčit,“ cituje idnes.cz jednoho z dalších hostů, který celý incident viděl.

Záležitosti se podrobně věnovala i italská média. Například web Sportfair vydal článek s titulkem „Více než fanatický fanoušek: identita ženy, kterou odmítl Valentino Rossi, odhalena,“ ve kterém se také zmiňují o nevhodnosti chování naší političky. „Zničit ten pro jezdce svatý moment není dovoleno nikomu. Vyrušit je těsně před startem je považováno za naprosto nevhodné,“ stojí na italském webu.

Šlechtová se později na svém facebookovém profilu za své jednání omluvila. „Tak ta situace na MotoGP byla trochu nešťastná. Chtěla jsem jen Rossimu, podobně jako všem ostatním, popřát před startem hodně štěstí. V tom hluku se nikdo neslyšel, nebylo rozumět, a tak to asi vypadalo, že jsem neodbytná fanynka. To úplně ne, ale to nedorozumění chápu. Rozumím, že soustředění před startem je velmi důležité a že je Valentino opravdu velká hvězda. Zároveň děkuji například našemu Karlovi Abrahamovi nebo vítězi – velmi milému panu Marquezovi – za super přijetí.“